تعمیر لپ تاپ ایسوس: راه حل هایی برای حل مشکلات لپ تاپ

آنچه در این مطلب می خوانید...
تعمیر لپ تاپ ایسوس در محل

تعمیر لپ تاپ ایسوس باید در مجموعه معتبر و مطمئن انجام شود. لپتاپ وسیله یست که کلی اطلاعات مهم، عکس و فیلم را در آن ذخیره می کنیم. پس برای تعمیر لپتاپ ایسوس ابتدا هارد آن را جدا کنید تا در مراحل تعمیر مشکلی برای پاک شدن اطلاعات تون اتفاق نیوفتد. اگر  نمی توانید هارد دستگاه را جدا کنید، حتما به مجموعه ای که قصد دارید لپتاپ شما را تعمیر کند، اطلاع دهید که هارد دستگاه را به شما بدهد.

تعمیرات لپتاپ ایسوس عبارتند از:

 • تعمیر مادربرد لپتاپ ایسوس : تعمیر قطعات الکترونیکی مادربرد شامل آی سی، دیود، خازن، تعویض تراشه گرافیکی و….
 • تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس: اگر لپتاپ روشن می شود اما تصویر ندارد ممکن است تراشه گرافیکی مشکل داشته باشد
 • نظافت داخلی فن ها و هیت سینک ها: اگر لپتاپ ایسوس شما بسیار داغ می شود، لازم است سیستم تهویه و دفع را به طور کامل تمیز کنید.
 • تعمیر صفحه نمایش: تعویض پنل LCD و LED نو با صفحه خراب
 • تعمیر لولاهای نگهدارنده صفحه نمایش
 • تعویض هارد دیسک خراب

تعمیرات لپ تاپ در محل

مادربرد جدید بخریم یا مادربرد خراب را تعمیر کنیم ؟

راه حل آسان این است مادربرد را عوض کنیم آن را با یک مادربرد جدید جایگزین کنید ولی مشکل اصلی این است که یک مادربرد جدید برای لپ تاپ ایسوس هزینه اقتصادی بسیار بالایی دارد در ضمن اگر با وجود این شرایط اگه موجود باشد.

اما مادربرد خراب را اگر به یک تکنسین متخصص بدهید می تواند مشکل را پیدا و آن را برطرف کند و با قیمت خیلی پایین دوباره از لپ تاپ خود استفاده کنید.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که تعمیرات مادربرد شما را کاملا تخصصی و همراه با ضمانتنامه و قیمت منصفانه تعمیر کنیم در ضمن اگر مادربرد لپ تاپ ایسوس شما تعمیر نشد (مقرون به صرفه نبود) اصلا نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست فقط در صورتی هزینه پرداخت می کنید که ما بتوانیم آن را تعمیر کنیم.

در مجموعه جاوید الکترونیک علاوه بر تعمیر لپ تاپ، تعمیر مانیتور ال جی و سامسونگ در محل مشتری انجام می گیرد.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس:

یکی از رایج ترین خرابی هایی که لپ تاپ ایسوس از آن رنج می برند، خرابی تراشه گرافیکی یا GPU (واحد پردازش گرافیکی ) است. مشکل تقریبا همیشه ناشی از لحیم کاری معیوب بین تراشه گرافیک و مادربرد است. منشأ تقریبا در همه موارد، گرمای بیش از حد است. هنگامی که این اتفاق می افتد تنها راه برای رفع آن، توپ زدن مجدد تراشه گرافیکی است.

علائم لپ تاپ ایسوس با تراشه گرافیکی ضعیف عبارتند از:

 • هیچ ویدیویی روی صفحه لپ تاپ ایسوس ظاهر نمی شود. اگر مانیتور دیگری را به لپتاپ وصل کنیم سیگنالی نیز وجود ندارد.
 • رگه ها یا پیکسل های بی معنی روی صفحه ظاهر می شوند.
 • هر از گاهی لپ تاپ ایسوس کاملا بوت می شند تا اینکه پس از مدتی دوباره سیاه می شود.
 • لپ تاپ خوب کار می کند تا زمانی که گرم شود (معمولا بعد از حدود ۱۵-۳۰ دقیقه) و رگه هایی روی صفحه ظاهر می شوند.

لپ تاپ روشن می شود اما چیزی روی صفحه نمایش دیده نمی شود:

لحظه ای که لپ تاپ ایسوس را روشن می کنید، هسته تراشه گرافیکی شروع به گرم شدن می کند. اگر لپ تاپ فن ها و هیت سینک های کثیف یا بدی داشته باشد، لپتاپ بیش از حد گرم می شود و به تدریج لحیم ها ضعیف می شوند. بیش از ۹۰ درصد لپتاپ هایی که مشکل تراشه های گرافیکی دارند، سیستم های خنک کننده کثیف دارند.

ریبال کردن لپ تاپ ایسوس

تقریبا در همه موارد، راه حل این است که تراشه گرافیک ایسوس را دوباره توپ کنیم. Reballing شامل جایگزینی قلع موجود بین تراشه گرافیکی و مادربرد است. برای انجام این کار، ما باید مادربرد را از لپ تاپ جدا کنیم، از قسمت هایی از مادربرد محافظت کنیم که نمی توانند دمای بالا را تحمل کنند و از دستگاهی استفاده کنیم که از هوای گرم و تفنگ های مادون قرمز برای گرم کردن تراشه گرافیکی تا دمای خاصی استفاده می کند که به ما امکان می دهد تراشه را بدون آسیب رساندن به مادربرد جدا کنید.

با گرم کردن صفحه پایه زیر و بالا شروع می کنیم. پس از رسیدن به دمای لازم (هر چیپ گرافیکی به یک منحنی دما نیاز دارد) استخراج می شود. در حالی که تراشه گرافیکی از مادربرد خارج شده است، تمام قلع روی مادربرد و تراشه را جدا می کنیم در مرحله بعد، خود توپ گیری مجدد انجام می شود که شامل قرار دادن توپ های حلبی کوچک روی تراشه گرافیکی با استفاده از یک الگو است.

مراحل ریبال کردن

استخراج تراشه: مجموعه حرارت داده می شود تا بتوان آنها را از هم جدا کرد.

استخراج تراشه گرافیکی

قرار دادن توپ های جدید: توپ های آسیب دیده برداشته می شوند و توپ های جدید قرار می گیرند.

ریختن قلع روی مادربرد

اتصال تراشه گرافیکی و مادر برد تراشه گرافیکی

اتصال تراشه گرافیکی

عواقب و مشکلات کثیف شدن سیستم تهویه لپ تاپ ایسوس

اگر متوجه شدید که لپ تاپ ایسوس شما بیشتر از حد معمول داغ می شود، خود به خود خاموش می شود یا فن صدای زیادی ایجاد می کند، ضروری است که یک سرویس فنی حرفه ای کل سیستم تهویه را بررسی کند. انجام این کار از مشکلات بزرگی مانند خرابی مادربرد، کارت گرافیک یا حتی به دلیل انسداد مداوم، آسیب رساندن به سیستم عامل جلوگیری می کند.

یکی دیگر از اجزای لپ تاپ که توجه زیادی به آن نمی شود، اما از درجه حرارت رنج می برد، هارد دیسک است. تمام گرمایی که نمی تواند از لپ تاپ خارج شود در داخل آن باقی می ماند و تمام اجزا را گرم می کند و عمر مفید آنها را کوتاه می کند.

تعمیر کانکتور( سوکت) برق لپ تاپ ایسوس

برقی که لپ تاپ ایسوس برای کار و شارژ درریافت می کند، توسط یک آداپتور برق که به کانکتور برق یا جک DC متصل می شود، تامین می شود. جک DC معمولا مستقیم بر روی مادر برد لپ تاپ لحیم می شود و معمولا به دلایل زیر از کار می افتد:

 • سایش مواد: با توجه به تعداد دفعاتی که منبع تعذیه را در سوکت برق وصل و قطع می کنیم.
 • شکستگی داخلی کانکتور: معمولا به دلیل سقوط یا ضربه تصادفی است.
 • جوش سرد: جوش به درستی اعمال نشده یا آلیاژ سایش.

علائمی که لپتاپ ایسوس با جک DC آسیب دیده است

 • به دلیل اتمام باتری روشن نمی شود.
 • باتری شارژ نمی شود: از آنجایی که شارژ داریم، لپ تاپ روشن است اما می بینیم که شارژ نمی شود.
 • هنگام اتصال منبع تغذیه به جک DC ، فقط با حرکت دادن کانکتور در یک موقیعت خاص کار می کند.
 • بوی سوختگی شدید هنگام اتصال آداپتور به کانکتور برق.

اگر لپ تاپ ایسوس شما هریک از این علائم را نشان داد، به احتمال زیاد کانکتور برق از کار افتاده است و نیاز به تعویض دارد. بسیاری از مشتریان فکر می کنند که مشکل از آداپتور است و اقدام به خرید یک آداپتور جدید می کنند، اما لپ تاپ هنوز به درستی کار نمی کند.

پس به محض اینکه ایرادی در سوکت برق لپتاپ خود تشخیص دادید، حتما خیلی زود آن را بررسی کرده تا آسیب جدی به خصوص به مادربرد وارد نشود و هزینه تعمیر لپ تاپ کاهش پیدا کند.

خدمات شرکت جاوید الکترونیک در محل مشتری

تعمیر لپ تاپ ایسوس در شرکت جاوید الکترونیک سام به صورت تخصصی هرگونه عیب یا مشکلی که لپتاپ ایسوس شما داشته باشد را برطرف می کند و برای انجام هر تعمیر ضمانتنامه تا ۶ ما خدمتتان ارائه می گردد. ما هر مشکلی را که لپ تاپ ایسوس شما داشته باشد، اعم از مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری را انجام می دهیم.

 1. تعمیر لپ تاپ
 2. تعمیر تلویزیون
 3. تعمیر مانیتور

اگر برای لپ تاپ شما هرگونه مشکل یا ضعف مشاهده کردید نگران نباشد کافیسیت فرم درخواست تعمیر شرکت جاوید الکترونیک را پر کنید تا تکنسین متخصص با شما تماس بگیرد و برای رفع ایراد برای خدمت رسانی اعزام شود.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس در شرکت جاوید الکترونیک

ظرف ترین جزء لپ تاپ ایسوس صفحه نمایش است. فقط یک ضربه کوچک در مکان اشتباه لازم است تا صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس مشکل ایجاد شود.

جاوید الکترونیک صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس شما را با هزینه کمتری تعویض می کند و صفحه نمایش دقیقا مشابه آنچه لپ تاپ شما داشته و نو قرار می دهد. همچنین تمامی تعویض پنل ها دارای گارانتی می باشد. همچنین تعمیر مانیتور سامسونگ که پنل آن آسیب دیده در این مجموعه انجام می گردد.

رایج ترین ایرادات پنل لپ تاپ ایسوس

 • خطوط روی صفحه نمایش :خطوط افقی یا عمودی کاملا طبیعی روی صفحه نمایش
 • لکه یا هاله در تصویر: تاریک شدن بخشی از صفحه نمایش لپ تاپ
 • سیاه شدن صفحه نمایش: باید تست و بررسی گردد که ایراد از پنل است یا مادربرد
 • شکستگی صفحه نمایش: بر اثر ضربه به لپ تاپ این اتفاق می افتد.

تعمیر پنل لپ تاپ ایسوس

خط افقی یا عمودی در پنل

تعمیر لپتاپ asus

لکه یا هاله در صفحه نمایش

تعمیرات لپ تاپ ایسوس

سیاه شدن تصویر

 

تعمیر پنل شکسته لپتاپ ایسوس

شکستگی پنل

تعمیر لولا لپ تاپ ایسوس

لولاها عناصر مکانیکی هستند که وظیفه آنها پشتیبانی از صفحه باز و انجام حرکت بالا به پایین است.

لپ تاپ ها دارای ۲ لولا هستند. به طور معمول، کابلی که صفحه نمایش را به مادربرد متصل می کند، از لولای سمت چپ عبور می کند و کابل های آنتن Wi-Fi و وب کم- میکروفون معمولا در سمت راست قرار می گیرند.

لپ تاپ های ایسوس با مشکلات لولا یا براکت معمولا این علائم را دارند:

 • عدم امکان باز کردن صفحه بدون حرکت به سمت بالا یا پایین
 • عدم توانایی در باز یا بسته کردن صفحه نمایش لپ تاپ.
 • صداهای عجیب و غریب هنگام تلاش برای باز یا بستن درب لپ تاپ
 • افزایش نیرو برای باز کردن یا بستن صفحه نمایش
 • شکستگی های بصری در پلاستیک یا اینکه لولاها از بیرون دیده می شوند

لولاهای لپ تاپ ایسوس شما ممکن است به دلیل سایش مواد یا ضربه تصادفی به گوشه از کار بیفتد. هنگامی که مشکل را در لپ تاپ خود مشاهده کردید، در حالت ایده آل باید آن را در اسرع وقت توسط یک متخصص بررسی گردد. طبق تجربه ما، مشکل همیشه بیشتر می شود، ابتدا پلاستیک ها و سپس در موارد جدی تر، کابل ها و حتی صفحه نمایش.

روش های تعمیر لپ تاپ ایسوس با لولاهای خراب

۲ راه برای حل مشکل وجود دارد:

 • تمام قطعات معیوب را با قطعات جدید تعویض کنید. نکته مثبت در مورد این گزینه این است که لپ تاپ در هر شرایط عالی است. منفی: هزینه اقتصادی بالا. در هر صورت تعویض هر قطعه گران تر از تعمیر آن می باشد.
 • تعمیر قطعات خراب لولا، نکته مثبت این گزینه هزینه اقتصادی بسیار محدودتر و ارزان تر آن است. نکته منفی این است که لپ تاپ همیشه نمی تواند کاملا بی نقص باشد.

در هر صورت انتخاب با شماست البته لولاها اگر زیاد آسیب ندیده باشند.

تعمیر لپ تاپ ایسوس در محل

 

هارد لپ تاپ ایسوس را تعویض کنید

هارد دیسک یک وسیله ذخیره سازی با یک سری اجزای داخلی در حرکت ثابت است. با استفاده و گذشت زمان، این قطعات شروع به فرسودگی می کنند تا جایی که خرابی رخ می دهد که دستگاه غیر قابل استفاده می شود و نیاز به تعویض هارد لپ تاپ ایسوس است.

هارد دیسک به دلیل فرسودگی، ضربه یا افتادن از لپ تاپ یا بدون دلیل ظاهری و کاملا طبیعی از کار بیفتد. تنها روش تعویض هارد دیسک می باشد.

علائمی که لپ تاپ ایسوس در هنگام خرابی هارد دیسک دارد معمولا عبارتند از:

 • لپ تاپ ایسوس بسیار کند کار می کند.
 • راه اندازی سیستم عامل زمان زیادی می برد.
 • خطاهای خواندن یا نوشتن فایل
 • خطای SMART هنگام راه اندازی لپ تاپ ایسوس.
 • هارد دیسک در بایوس یا در نصب سیستم عامل شناسایی نمی شود.

انواع هارد دیسک

در حال حاضر دو فناوری اصلی هارد دیسک در جهان موجود است: مکانیکی (HDD) و درایوهای حالت جامد (SSD). اگر لپ تاپ ایسوس شما دچار خرابی مکانیکی هارد دیسک است، می توانید هارد دیسک خراب خود را با هارد SSD تعویض کنید.

مزایای استفاده از هارد دیسک SSD:

 • سرعت، یک هارد دیسک SSD حدود ۱۰ برابر سریعتر از یک هارد دیسک معمولی است.
 • بهروری انرژی، یک هارد دیسک SSD تقریبا ۷۰درصد انرژی کمتری نسبت به یک هارد دیسک مکانیکی مصرف می کند. در SSD هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد.
 • ماندگاری، عمر مفید هارد دیسک SSD حدود ۹ تا ۱۰ سال است. البته بستگی به برند دارد.
 • مقاومت، در برابر با هارد دیسک HDD مقاومت بیشتری دارند.
 • دما، بدون قطعات متحرک، هارد دیسک های SSD بسیار کمتر گرم می شوند دوام بیشتری دارند.

معایب هارد دیسک SSD :

 • ریکاوری اطلاعات، در هارد دیسک SSD
 • قیمت، هاردهای SSD نسبت یه هاردهای HDD گرانتر هستند.

سخن پایانی

لپتاپ های asus از بهترین لپ تاپ جهان می باشند پس برای سالم بودن و سالم ماندن آن هرگونه مشکلی که در آن دیدید هرچه زودتر اقدام به تعمیر آن کنید تا به بقیه قطعات آسیب وارد نشود و همچنین هزینه تعمیر آن نیز کاهش می یابد. شرکت جاوید الکترونیک سام مفتخر است تعمیر لپ تاپ ایسوس را برای راحتی و اطمینان خاطر شما عزیزان در محل انجام دهد. تمامی خدمات این مجموعه اعم از تعمیر تلویزیون سامسونگ، تعمیر لپ تاپ و… دارای ضمانتنامه تا ۶ ماه می باشد. در ضمن برای تعمیر لپ تاپ اچ پی روی ما می تونید حساب کنید.

ثبت ديدگاه