نکات مهم در تعمیر مانیتور ها و جلوگیری از خرابی‌های رایج

آنچه در این مطلب می خوانید...
تعمیر مانیتور در محل توسط جاوید الکترونیک

تعمیر مانیتور و برطرف کردن مشکلات آن را تا حدودی خودتان می توانید انجام دهد. قبل از اینکه مانیتور را برای تعمیرات به جایی بسپارید این مقاله را مطالعه کنید. ما در جاوید الکترونیک روش های رفع مشکلات مانیتور که توسط کاربران قابل تعمیر می باشد را خواهیم گفت. درک نحوه عیب یابی و تعمیر مشکلات مانیتور می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. پس تا انتها همراه ما باشید:

در دنیای پر تکنولوژی امروزی، مانیتورها یکی از اجزای حیاتی کامپیوترها و دستگاه‌های الکترونیکی هستند. اما ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که باعث کاهش کارآیی و لذت کار با این دستگاه‌ها می‌شود. در این مقاله، به معرفی برخی از مشکلات معمول مانیتور ها و راه‌حل‌ هایی برای تعمیرات آن‌ها خواهیم پرداخت.

مشکلات رایج مانیتور و عیب یابی

مانند هر دستگاه الکترونیکی، مانیتورها در طول زمان می توانند مشکلات مختلفی را تجربه کنند. بیایید برخی از مشکلات رایجی که ممکن است با آن مواجه شوید و مراحل عیب‌یابی را بررسی کنیم.

مانیتور روشن نمی‌شود

در صورتی که مانیتور شما هنگام روشن کردن کامپیوتر یا دستگاه الکترونیکی، هیچ واکنشی نشان ندهد و صفحه نمایش روشن نشود، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • بررسی منبع تغذیه: ابتدا اطمینان حاصل کنید که کابل برق به درستی به منبع تغذیه متصل شده باشد و از احتمال قطعی آن مطمئن شوید. می توانید مانیتور را با کابل یا آداپتور دیگر تست کنید.
 • چک کردن دکمه روشن و خاموش: ممکن است دکمه روشن و خاموش مانیتور به‌درستی کار نکند یا کاملاً خراب شده باشد، این مورد را نیز بررسی کنید.
 • تست با دستگاه دیگر: برای اطمینان از اینکه مشکل از مانیتور است، آن را به یک کامپیوتر یا دستگاه دیگر متصل کنید و تست کنید.

با انجام همین مراحل ساده امکان دارد مشکل روشن نشدن مانیتور برطرف شود و نیاز به تعمیر آن نباشد.

تعمیر مانیتور که روشن نمی شود

تصویر مانیتور مشکل دارد

اگر تصویر نمایش داده شده بر روی مانیتور شما کیفیت مناسبی ندارد یا مشکلاتی نظیر پرش، تاری و یا اشکال رنگی دارد، این مشکلات ممکن است به دلیل موارد زیر باشد:

 • کابل VGA یا HDMI: ابتدا اطمینان حاصل کنید که کابل اتصال مانیتور به کامپیوتر یا دستگاه دیگر به‌درستی متصل شده باشد و سالم باشد. کابل را کمی تکان دهید شاید قطعی در کابل باعث چنین مشکلی شده است.
 • رزولوشن نامناسب: در برخی مواقع، تنظیمات رزولوشن صفحه مانیتور ممکن است نامناسب باشد و باعث کاهش کیفیت تصویر شود. این تنظیمات را بررسی کنید و دقیقا رزولیشن استاندارد مانیتور را انتخاب کنید.
 • کارت گرافیک: ممکن است کارت گرافیک کامپیوتر شما مشکل داشته باشد، این مورد را با تست کارت گرافیک در دستگاه دیگر بررسی کنید.
 • تست مانیتور با سیستم دیگر: بهترین روش برای عیب یابی دقیق و علت خرابی تست مانیتور با کامپیوتر یا لپ تاپ دیگر است. با این روش متوجه خواهید شد که مانیتور نیاز به تعمیر دارد یا خیر.

تصویر مانیتور قطع می شود

اگر مانیتور شما به‌صورت ناگهانی از کار می‌افتد و تصویر روی صفحه نمایش قطع می‌شود، قبل از تعمیر آن موارد زیر را بررسی کنید:

 • دمای محیط: اطمینان حاصل کنید که محیط اطراف مانیتور گرم نباشد. گرم شدن قطعات داخلی مانیتور باعث اختلال در عملکرد آنها می شود.
 • کابل برق و نقص اتصال: مطمئن شوید که کابل برق و کابل‌ تصویر به‌درستی متصل هستند و نقصی در اتصال وجود ندارد. اگر مانیتورتان دارای آداپتور است حتما آن را بررسی کنید.
 • تنظیمات مانیتور: ممکن است مشکل از تنظیمات مانیتور باشد که موجب خاموشی ناگهانی مانیتور می‌شود، این مورد را با بررسی تنظیمات تست کنید.
 • قطعات مانیتور: خرابی و ضعف در قطعات داخلی باعث چنین مشکلی می شود. در بعضی از مانیتورها مشکل از بک لایت و در برخی برد پاور خراب است.

به‌طور ناگهانی ممکن است مانیتور خاموش شود و تصویر قطع شود. این مشکل معمولاً به دلیل اتصال نادرست یا مشکلات سخت‌افزاری رخ می‌دهد. در این صورت، باید اتصالات را بررسی کرده و از سلامت قطعات مطمئن شویم.

مانیتور تصویر ندارد

یک از مشکلات شایع مانیتور های عدم نمایش تصویر می باشد. مانیتور در هنگام راه اندازی کامپیوتر چیزی را نمایش نمی دهد. این مشکل به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توانید آنها را تست کنید.

کابل برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که مانیتور برق دریافت می کند.

مانیتور را با یک پریز برق متفاوت تست کنید.

کابل تصویر VGA, HDMI را تعویض کنید.

در صورتی که مشکل همچنان وجو داشت، کابل تصویر را از مانیتور جدا کنید. اگر پیغام CHEL KABL SIGNAL نمایش داد احتمالا مانیتور مشکلی ندارد و ایراد از کارت گرافیک می باشد.

مانیتور را با کامپیوتر دیگر تست کنید.

اگر با انجام مراحل بالا همچنان مشکل وجود دارد، قطعات سخت افزاری مانیتور خراب شده و باید تعمیر شود.

گوشه‌ های مانیتور تاریک است

در برخی از موارد، ممکن است گوشه‌های تاریکی در صفحه نمایش مانیتور دیده شود که می‌تواند تصویر را نامناسب کند. برای رفع این مشکل، از راه‌حل‌های زیر استفاده کنید:

 • تنظیمات نورپردازی: تنظیمات نورپردازی و روشنایی مانیتور را بررسی کنید و مطمئن شوید که به‌درستی تنظیم شده‌اند.
 • تعویض کابل تصویر: خراب بودن کابل های تصویر (vga, hdmi) می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. مانیتور را با کابل دیگر تست کنید.
 •  خرابی قطعات مانیتور: ممکن است بک لایت یا برد اینورتور مانیتور از نظر فنی مشکل داشته باشد، در این صورت بهتر است آن را برای تعمیر به متخصص بسپارید.

پیدا نکردن سیگنال ورودی و پیغام No signal

احتمال وجود خطاهای مرتبط با سیگنال ورودی نیز وجود دارد که ممکن است مانیتور هنگام اتصال به دستگاه مبدأ نتواند سیگنال را تشخیص دهد. این مشکل ممکن است به علت کابل‌های اتصال خراب یا بی کیفیت، درگاه‌ های خراب مانیتور یا تنظیمات نادرست باشد.

در این صورت، باید ابتدا اتصالات را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنیم که همه چیز به درستی متصل شده است. سپس تنظیمات و درایورها را بررسی کرده و از درستی آن‌ها اطمینان حاصل کنیم. ورودی مانیتور با کابل تصویری که متصل کردید یکسان باشد.

سو سو زدن تصویر مانیتور

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران با آن مواجه می شوند، سوسو زدن صفحه است. علل سوسو زدن تصاویر، می تواند از کابل های معیوب، مشکلات کارت گرافیک، یا مشکلات پنل مانیتور باشد، که باید تعمیر شود.

در زیر راه‌حل برطرف کردن این مشکل را توضیح خواهیم داد:

اتصال کابل تصویر بین مانیتور و کامپیوتر را بررسی کنید. مطمئن شوید که به طور ایمن وصل شده است.

مانیتور را با کابل تصویر یا کامپیوتر دیگری تست کنید تا مشکلات کابل یا کارت گرافیک را تشخیص دهید.

تنظیمات نرخ تازه سازی و وضوح روی کامپیوتر را طوری تنظیم کنید که با مشخصات نمایشگر مطابقت داشته باشد.

در صورت حل نشدن مشکل مانیتور را برای تعمیر به ما بسپارید.

خطوط عمودی یا افقی در صفحه نمایش

بعضی از مانیتورها ممکن است خطوط عمودی یا افقی را در صفحه نمایش نشان دهند که می‌تواند از آسیب فیزیکی به مانیتور یا مشکلات سخت‌افزاری ناشی شود. برای حل این مشکل، باید مانیتور را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض قطعات آسیب‌ دیده را انجام دهیم.

پیکسل های مرده

نقاط سیاه یا رنگی کوچک (پیکسل های مرده) روی صفحه ظاهر می شوند. روش هایی وجود دارد که شاید مشکل برطرف شود.

از ابزارها یا نرم افزارهای آنلاین برای شناسایی و مکان یابی پیکسل های مرده روی صفحه استفاده کنید.

برای نمایشگرهای LCD و LED، پیکسل آسیب دیده را به آرامی با یک پارچه نرم ماساژ دهید تا ببینید آیا می توان آن را احیا کرد. این روش خیلی حساس است و ممکن است مشکلات جدی برای مانیتور به وجود بیارد.

در مواردی که پیکسل های مرده آزار دهنده است متاسفانه مانیتور تعمیر نمی شود و باید پنل تعویض شود.

تعمیر مانیتور یا خرید مانیتور جدید

یکی از سوالات متداول مشتریان این می باشد که مانیتور را تعمیر کنیم یا پس از خراب شدن، مانیتور جدید خرید کنیم؟ در بسیاری از موارد، تعمیرات مانیتور در مقایسه با خرید مانیتور جدید مقرون به صرفه است. با توجه به افزایش شدید قیمت مانیتور، هزینه تعمیرات آن به صرفه تر از خرید مانیتور می باشد.

آیا مانیتور که تعمیر شود مثل روز اول می شود؟

بله ما در جاوید الکترونیک این تضمین را به شما می دهیم در صورتی که پس از تعمیر 1% کیفیت تصویر مانیتور افت کرد، هزینه تعمیرات را پس خواهیم داد. همچنین ما ضمانتنامه تعمیرات تا 6 ماه به شما خواهیم داد تا با اطمینان خاطر تعمیرات مانیتور را به ما بسپارید.

تعمیر مانیتور چقدر طول می کشد؟

جاوید الکترونیک سریع ترین مجموعه تعمیر مانیتور می باشد. ما تعمیرات مانیتور را در کمتر از 2 ساعت و در موارد پیچیده تر حداکثر 48 ساعته انجام خواهیم داد. مدت زمان تعمیر به پیچیدگی مشکل بستگی دارد. مشکلات جزئی را می توان در عرض چند ساعت برطرف کرد، در حالی که تعمیرات پیچیده تر ممکن است چند روز طول بکشد.

نکاتی برای جلوگیری از مشکلات مانیتور

پیشگیری بهتر از درمان است. در اینجا چند نکته برای حفظ سلامت مانیتور وجود دارد، که با انجام آنها از خرابی و تعمیر مانیتور جلوگیری خواهید کرد.

1- تمیز کردن منظم:

گرد و غبار و لکه می توانند روی صفحه نمایشگر جمع شوند و کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار دهند. مانیتور خود را به طور منظم با یک پارچه نرم و بدون پرز تمیز کنید.

2- اجتناب از گرمای بیش از حد:

اطمینان حاصل کنید که مانیتور شما دارای تهویه مناسب است و در معرض گرمای بیش از حد قرار نمی گیرد، که می تواند به اجزای داخلی آسیب برساند.

3- حفاظت از نوسانات برق:

از محافظ برق در محافظت از مانیتور در برابر نوسانات برق و آسیب های الکتریکی استفاده کنید.

4- محافظت در هنگام جابجایی:

هنگام جابجایی با ملایمت برخورد کنید. استفاده نادرست می تواند باعث آسیب جدی شود.

5- استفاده از محافظ صفحه

از محافظ صفحه برای جلوگیری از ضربه به صفحه نمایش و افزایش طول عمر مانیتور استفاده کنید.

انواع مانیتور

مانیتور ها یکی از اجزای اساسی کامپیوتر ها و دستگاه های الکترونیکی هستند و بر اساس مشخصات و ویژگی های خاص خود به انواع مختلف تقسیم می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع رایج مانیتورها اشاره خواهیم کرد:

1.مانیتور های CRT (لوله پرتو کاتدی): مانیتورهای CRT در گذشته رایج بودند اما تا حد زیادی با فناوری‌های پیشرفته‌تر جایگزین شده‌اند. آنها از پرتو های الکترونی برای نمایش تصاویر استفاده می کنند.

2. مانیتور های LCD: این نوع مانیتورها از تکنولوژی LCD (نمایشگر مایعاتی) برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند. آن‌ها دارای کیفیت تصویر بالا، مصرف انرژی کمتر و ضخامت کمتری هستند که آن‌ها را به گزینه‌ای محبوب برای استفاده در رایانه‌ها و تلویزیون‌ها تبدیل کرده است.

3. مانیتور های LED: این نوع مانیتورها از تکنولوژی LED (نوردهی الکترولومینسانس) بهره می‌برند. LEDها به عنوان منبع نور پس‌زمینه برای تصویر نمایش‌داده‌شده در مانیتور استفاده می‌شوند. آن‌ها همچنین دارای کیفیت تصویر بالا و مصرف انرژی کمتری هستند.

4. مانیتور های OLED: این نوع مانیتورها از تکنولوژی OLED (نوردهی الکترولومینسانس آلی) برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند. آن‌ها دارای کیفیت تصویر بسیار بالا، زاویه دید وسیع و مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به دیگر نوع‌های مانیتورها هستند.

5. مانیتور های گرافیکی: این نوع مانیتورها برای کارهای گرافیکی، طراحی و بازی‌های ویدیویی با کیفیت بالا به کار می‌روند و قابلیت نمایش رنگ‌های دقیق را دارند.

این تنها بخشی از انواع مختلف مانیتورها هستند که در بازار موجود هستند. انتخاب نوع مناسب مانیتور بستگی به نیازها و مصرف کننده دارد تا تجربه کاربری بهینه‌تری را فراهم کند.

مهم ترین خدماتی که در نمایندگی های مجاز تعمیر مانیتور ارائه می شوند :

 1. عیب یابی قطعات مختلف صفحه نمایش
 2. تعمیر برد مخصوص تغذیه صفحه نمایش
 3. تعویض خازن ها و مدارهای آسیب دیده
 4. تعویض یا تعمیر فلت مخصوص نمایش تصاویر
 5. تعویض کابل های معیوب
 6. تعویض نمایشگر LCD یا LED
 7. تعویض یا تعمیر بک لایت
 8. تعویض یا تعمیر چیپ گرافیک

تعمیر مانیتور سامسونگ در نمایندگی جاوید الکترونیک در محل مشتری کاملا تخصصی و با گارانتی انجام می گردد.

 

جاوید الکترونیک نمایندگی تعمیر مانیتور

شرکت جاوید الکترونیک یکی از معتبرترین مجموعه ها در زمینه تعمیر مانیتور ال ای دی و ال سی دی است. در صورتی که احساس می کنید در نحوه عملکرد صفحه نمایش اختلالاتی ایجاد شده است می توانید به نمایندگی تعمیرات مانیتور جاوید الکترونیک مراجعه کنید.

در مجموعه ما تعمیر یا تعویض قطعات مانیتورها توسط مهندسین و تکنسین های حرفه ای انجام می شود. علاوه بر این برای تعمیر قطعات مختلف صفحه نمایش از جدیدترین متدهای تعمیراتی استفاده می شود. مجموعه جاوید الکترونیک همواره در تلاش است که خدمات خود را با بالاترین کیفیت ارائه دهد. به همین دلیل پس از تعمیر یا تعویض به کاربران گارانتی معتبر ارائه داده می شود.

کلیه کارشناسان و تعمیرکارانی که در مجموعه ما مشغول به فعالیت هستند دوره های آموزشی مربوط به تعمیر مانیتورها ، تعمیر تلویزیون و… را گذرانده اند. در نتیجه شما می توانید تعمیرات مانیتور و… را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

تعمیر مین برد مانیتور در جاوید الکترونیک

مهم ترین خدمات تخصصی جاوید الکترونیک در زمینه تعمیر مانیتور

در زیر به برخی از خدماتی ما در زمینه تعمیرات مانیتور اشاره خواهیم کرد. هرگونه مشکلی برای مانیتور در مجموعه ما قابل برطرف شدن است.

 1. رفع مشکل مربوط به خاموش شدن مدام مانیتور
 2. رفع عدم نمایش تصاویر و خرابی پنل
 3. تعمیر یا تعویض برد اصلی و برد تغذیه
 4. تعمیرات انواع مانیتورهای اداری
 5. رفع مشکل بهم ریختگی تصاویر
 6. تعمیرات تخصصی پنل و تعمیر مانیتور شکسته
 7. عیب یابی حرفه ای مانیتور
 8. تنظیمات مانیتور
 9. رفع مشکلات مربوط به کلیه قطعات الکترونیکی و قطعات مکانیکی
 10. سرویس نمایشگر و…

در صورتی که نیاز به تعمیرات مانیتور دارید می توانید درخواست تعمیر آنلاین خود را در مجموعه ما ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست شما تعمیرکاران ما به محل اعزام می شوند و خدمات مربوط به عیب یابی، تعویض یا ترمیم را انجام می دهند. از مهم ترین خدماتی که مجموعه ما به کاربران ارائه می دهد تعمیرات مانیتور در محل می باشد.

مهم ترین ویژگی های تعمیر مانیتور در محل

 1. صرفه جویی در زمان و هزینه ها
 2. عدم نیاز به جابجایی مانیتور
 3. عیب یابی و تعویض در محل
 4. نظارت کاربر بر تمامی مراحل تعمیر یا تعویض قطعات صفحه نمایش
 5. استفاده از تجهیزات و ابزار تخصصی برای عیب یابی، تعمیر یا تعویض مانیتورها

 

مراحل تعمیرات مانیتور در نمایندگی جاوید الکترونیک

در مجموعه جاوید الکترونیک سام تعمیرات مانیتور طبق مراحل زیر انجام می شود:

 1. عیب یابی مانیتور:

برای این مرحله کارشناس با دقت زیاد و به کمک تجهیزات مدرن عیب یابی مانیتور را انجام می دهد. در مرحله عیب یابی تمامی ایرادها و مشکلات مربوط به مانیتور شناسایی می شوند. به همین دلیل می توان راحت تر نسبت به تعمیرات یا تعویض قطعات مانیتور اقدام کرد.

 1. تعویض یا تعمیر قطعات مختلف مانیتور:

در صورتی که قطعه یا قطعاتی آسیب دیده باشند و قابل تعمیر باشند تعمیرکار نسبت به تعمیر این قطعات اقدام می کند. اگر قطعه ای به صورت جدی آسیب دیده باشد و قابل تعمیر نباشد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. در مجموعه جاوید الکترونیک سام برای تعویض قطعات از قطعات اصلی استفاده می شود.

در نمایندگی جاوید الکترونیک تعمیرات انواع مانیتور ال ای دی (LED) و ال سی دی (LCD) را در محل مشتری  و در حضور مشتری انجام می دهد. تمامی خدمات دارای ضمانتنامه تا 6 ماه را دارند، همچنین تعمیر مانیتور ال جی در این مجموعه انجام می شود.

هزینه تعمیر مانیتور چقدر است؟

مانیتور یکی از حساس ترین قطعات است که ممکن است در اثر عوامل زیادی دچار آسیب و خرابی هایی شود. در صورتی که مانیتور خراب شود بدون آن نمی توان از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کرد. در نتیجه بهتر است در اسرع وقت به فکر تعمیرات مانیتور باشید.

با توجه به اینکه خرابی های مانیتورها متفاوت هستند به همین دلیل نمی توان هزینه ثابتی را برای تعمیرات مانیتور در نظر گرفت. شایان ذکر است که در زمان عیب یابی صفحه نمایش با توجه به اینکه مشکلات و ایرادها تا حدودی شناسایی می شوند در نتیجه می توان هزینه رفع ایراد مانیتور را تا حدودی تخمین زد.

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی هزینه تعمیر مانیتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نوع خرابی صفحه نمایش و پنل مانیتور
 2. نوع قطعات آسیب دیده
 3. هزینه مربوط به تعویض قطعات
 4. هزینه تعمیر یا تعویض پنل
 5. هزینه های مربوط به تعویض یا تعمیر کلیدهای صفحه نمایش
 6. تعمیر قطعات داخلی صفحه نمایش
 7. تعویض یا تعمیر فیش ها
 8. سرویس داخلی مانیتور
 9. تعمیر یا تعویض آداپتور

نکات طلایی برای تعمیرات مانیتور

برای تعمیرات مانیتور به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. با توجه به اینکه در ساختار صفحه نمایش قطعات حساسی وجود دارند به همین دلیل تعمیر مانیتور باید توسط نمایندگی های مجاز انجام شود.
 2. انجام تعمیرات صفحه نمایش را به تعمیرکاران مبتدی نسپارید. در صورتی که تعمیرکار اطلاعات دقیقی را در این زمینه نداشته باشد ممکن است آسیب جدی تری را به قطعات صفحه نمایش وارد کند.
 3. در صورتی که قطعه ای نیاز به تعویض دارد حتما قطعه اصلی را جایگزین قطعه آسیب دیده کنید.
 4. از باز کردن مانیتور خودداری کنید.
 5. ترمیم و عیب یابی مانیتور باید توسط ابزار و تجهیزات پیشرفته انجام شود. علاوه بر این تعمیرکار در زمینه تعمیرات مانیتور باید دارای مهارت و تخصص لازم باشد.

شرکت جاوید الکترونیک سام علاوه بر تعمیر مانیتورها، تعمیر تلویزیون و  همچنین تعمیر لپ تاپ را انجام می دهد. دستگاه شما هر برند ، سایز و مدلی که باشد تفاوتی در تعمیر آن وجود ندارد.

تعمیر برد پاور مانیتور در جاوید الکترونیک

 

مانیتور چیست ؟

مانیتور یکی از کاربردی ترین دستگاه های خروجی به شمار می رود. از مانیتور برای نمایش اطلاعات استفاده می شود. به همین دلیل مانیتورها امروزه در انواع برندها و مدل های مختلف تولید می شوند. ممکن است با استفاده مدام از مانیتور در نحوه عملکرد آن اختلال ایجاد شود که در این صورت بهتر است در اسرع وقت نسبت به تعمیرات مانیتور اقدام کنید. اگر تعمیرات صفحه نمایش را به تعویق بیندازید بدون تردید آسیب جدی تر به قطعات مختلف آن وارد می شود.

به زبان ساده، مانیتور یک دستگاه خروجی است که اطلاعات بصری تولید شده توسط کارت گرافیک کامپیوتر را نمایش می دهد. مانیتورها در اندازه ها، رزولوشن ها و انواع مختلفی مانند مانیتورهای LED، LCD و OLED تولید می شوند.

مانیتور که به عنوان صفحه نمایش نیز شناخته می شود، یک دستگاه خروجی است که داده ها و تصاویر تولید شده توسط رایانه را به صورت بصری ارائه می دهد. این به عنوان یک رابط بصری عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به طور موثر با دستگاه های خود تعامل داشته باشند.

بررسی متداول ترین مشکلات مانیتورها

اگر کاربران با رایج ترین مشکلات مانیتور آشنا باشند بدون تردید می توانند در زمان بروز هرگونه مشکل در نحوه عملکرد صفحه نمایش این مسئله را زودتر شناسایی کنند. همچنین برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور پیشنهاد میکنیم روی لینک بزنید و مقاله را مطالعه بفرمایید.
از متداول ترین مشکلات انواع مانیتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. خراب شدن جک مخصوص آداپتور:
یکی از متداول ترین مشکلات انواع مانیتور ها خراب شدن جک است. این بخش از مانیتور به دلیل فشار یا ضربه شدید ممکن است بشکند یا آسیب جدی به آن وارد شود. اگر جک آداپتور دچار خرابی شود امکان خاموش شدن صفحه نمایش به صورت ناگهانی وجود دارد.

2. خراب شدن پیکسل ها:
ممکن است پیکسل ها بسوزند یا ضعیف شوند. یکی از متداول ترین نشانه های خراب شدن پیکسل ها ایجاد نقاط سفید یا رنگی روی تصاویر است.

3. خاموش شدن ناگهانی مانیتور:
در صورتی که مانیتورتان به صورت ناگهانی خاموش می شود باید مانیتور را از برق بکشید و خاموش کنید. توجه داشته باشید که دلیل خاموش شدن ناگهانی مانیتور می تواند مربوط به قطعات داخلی مانیتور باشد.
در صورت مواجه با این مشکل در اسرع وقت به تعمیرات مانیتور بپردازید.

4. شطرنجی شدن صفحه مانیتور:
یکی دیگر از مشکلات مانیتور شطرنجی شدن صفحه مانیتور می باشد. در بیشتر موارد این مشکل مرتبط با خراب شدن کارت گرافیک است.

5. پرش در تصویر:
زمانی که کابل برق دچار آسیب می گردد در صفحه نمایش پرش تصاویر را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که کابل برق و کابل ویدئو دچار خرابی و ایراد شده اند باید آن ها را تعویض کنید. اگر مشکل مانیتور با تعویض کابل ها حل نشد باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر اقدام کنید.

6. صفحه نمایش روشن می شود ولی تصویر ندارد.
در این شرایط ایراد از منبع تغذیه، اینورتر یا مادربرد می باشد. توجه داشته باشید که در صورت مواجه با این مشکل نیز باید هر چه سریع تر تعمیر مانیتور انجام شود.

7. کم شدن نور صفحه نمایش:
اگر صفحه نمایش کم نور شده است بدون تردید مشکل در لامپ های نور پس زمینه یا اینورتر ایجاد شده است.

8. سفید شدن صفحه نمایش:
در صورتی که شما فقط یک صفحه سفید و بدون تصویر مشاهده می کنید ممکن است مشکل از کابل داخلی که رابط بین پنل و مین برد است، باشد.

9. وجود شکستگی در صفحه نمایش:
در صورتی که شکستگی صفحه نمایش جدی باشد و چندین خط عمودی یا افقی روی صفحه نمایش مشاهده می کنید باید هر چه سریع تر نسبت به تعویض مانیتور اقدام کنید.

در این مقاله تعدادی از ایرادات خرابی  مانیتورها را گفتیم، برای روش های تعمیر و علائم خرابی مانیتور بیشتر روی لینک بزنید و با توجه به ایرادات گفته شده و خرابی مانیتور خود اقدام به رفع آنها در خانه کنید.

چه خدماتی در زمان تعمیر مانیتور به کاربر ارائه داده می شود؟

از مهم ترین خدماتی که در زمان تعمیرات مانیتور به کاربران توسط نمایندگی های مجاز ارائه داده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تعمیر یا تعویض مین برد:
تعمیر یا تعویض مین برد از انواع مراحل تعمیرات مانیتور می باشد. در صورتی که مانیتور به صورت مداوم خاموش و روشن می شود یا چراغ آن دچار چشمک زدن شده است احتمال آسیب دیدن برد اصلی زیاد است.
با توجه به اینکه قطعات اصلی و مهمی که در طراحی مانیتورها به کار برده می شوند روی برد اصلی قرار داده می شوند به همین دلیل در صورت مشاهده هرگونه خرابی و ایراد در برد اصلی باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر یا تعویض برد اقدام کرد.

2. تعمیر برد پاور:
وظیفه برد پاور تامین ولتاژ و آمپراژ مین برد است. خرابی برد پاور باعث ایجاد اختلالات جدی در عملکرد مانیتور می شود. در صورتی که برد بسوزد ممکن است مانیتور هرگز روشن نشود.

3. تعمیر پنل:
اغلب اوقات در زمان تعمیرات مانیتور باید پنل نیز تعویض یا تعمیر شود. اگر در نحوه عملکرد پنل اختلال ایجاد شود. در این صورت باید هرچه سریع تر ترمیم یا تعویض پنل انجام شود.

4. تعویض یا تعمیر پورت HDMI:
در بعضی مواقع پورت مانیتور خراب می شود که نیاز به تعویض یا ترمیم دارد. علاوه بر این تعمیر پورت HDMI باید توسط فردی متخصص و حرفه ای انجام شود. در صورتی که در زمان تعمیر این نوع برد تعمیرکار حرفه ای نباشد ممکن است کابل های اصلی را قطع کند یا آسیب جدی را به پورت وارد کند. در نتیجه در زمان تعمیر این نوع پورت باید حساسیت و دقت لازم به خرج داده شود.

فروش آداپتور مانیتور فابریک و اصلی در نمایندگی جاوید الکترونیک موجود می باشد، همچنین تمامی خدمات مربوط به آداپتور شامل گارانتی می باشد.

خدمات شرکت جاوید الکترونیک درمحل مشتری :

 1. تعمیر تلویزیون
 2. تعمیر مانیتورهای سامسونگ
 3. تعمیر لپ تاپ
 4. تعمیر تلویزیون سامسونگ
 5. فروش آداپتور و کابل سیکنال

سخن پایانی:

تعمیر مانیتور از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا مانیتورها یکی از ضروری ترین اجزای لپ تاپ یا کامپیوتر به شمار می رود. بهتر است پس از مشاهده هرگونه اختلال جدی در MONITOR هر چه سریع تر آن را تعمیر کنید. در برخی از مواقع ممکن است صفحه نمایش دچار مشکل شده که در این صورت باید تعویض شود. برای تعویض مانیتور باید هزینه زیادی را بپردازید در نتیجه بهتر است از این قطعه ضروری به درستی مراقبت کنید.

3 Comments

 1. امینی فوریه 13, 2023 در 23:11- پاسخ دادن

  سلام قبل از تعمیر اعلام هزینه میکنید ؟

 2. علی رسولی فوریه 3, 2023 در 20:24- پاسخ دادن

  ممنون واقعا مفید بود

ثبت ديدگاه

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟