۹ روش برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور

گرم شدن تلویزیون و مانیتور

جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور و افزایش طول عمر دستگاه با چند روش امکان پذیر است. ما در این مقاله همه چیز درباره افزایش طول عمر تلویزیون و مانیتور را به شما خواهیم گفت پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. خرابی های تلویزیون و مانیتور در بعضی مواقع توسط خودمان اتفاق می افتد، پس همیشه نمی توان شرکت سازنده را مقصر دانست. برای جلوگیری از خرابی یا افزایش طول عمر تلویزیون و مانیتور با چند روش ساده می توان در صرف هزینه جلوگیری کرد. نمایندگی جاوید الکترونیک متخصص تعمیر مانیتور سامسونگ و ال جی در تمام نقاط تهران شرق، غرب، شمال و جنوب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور

برای اینکه در آینده آسیبی به تلویزیون و مانیتور وارد نشود و طول عمر آن افزایش یابد، بیایید به طور منظم به موارد زیر رسیدگی کنیم. قبل از انتخاب محل مناسب برای تلویزیون و مانیتور حتما به موارد زیر دقت کنید تا از خرابی های احتمالی پیشگیری کنید.

  • از جمع شدن گرد و غبار پشت تلویزیون و مانیتور جلوگیری کنید
  • آن را در جای مرطوب قرار ندهید
  • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید
  • وقتی تلویزیون یا مانیتور تماشا نمی کنید خاموش کنید

تمام این موارد در ادامه کامل توضیح داده شده است.

برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور از جمع شدن گرد و غبار پشت جلوگیری کنید

اجازه ندهید گرد و غبار پشت تلویزیون یا مانیتور زیاد جمع شود و هر چند وقت اقدام به تمیز کردن آن کنید.

قاب پشت همه تلویزیون ها و مانیتور ها تعدادی سوراخ کوچک برای دفع گرما  وجود دارد. وقتی گرد و غبار در سوراخ‌های کوچک جمع می‌شود، گرما در داخل تلویزیون و مانیتور باقی می ماند که می‌تواند باعث اختلال در عملکرد شود. برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور، حتما پشت تلویزیون یا مانیتور را مرتب تمیز کنید.

جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور

تلویزیون و مانیتور  را در جای مرطوب قرار ندهید

مراقب باشید تلویزیون را در جای مرطوب قرار ندهید. رطوبت دشمن طبیعی لوازم خانگی مانند تلویزیون است. قطعات الکترونیکی نسبت به رطوبت بسیار حساس بوده و خیلی زود باعث خراب شدن آنها می شود.

اگر گرد و غبار جمع شده روی دوشاخه برق رطوبت را جذب کند، خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی وجود دارد.

هنگام نصب تلویزیون، از پنجره ها و مرطوب کننده هایی که تمایل به جمع آوری رطوبت دارند، خودداری کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید

اطمینان داشته باشید که تلویزیون در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. لوازم خانگی مانند تلویزیون در برابر گرما آسیب پذیر هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ممکن است گرما جمع شده و باعث اختلال در عملکرد آنها شود.

با توجه به اینکه تلویزیون و مانیتورها دارای فن و سیستم خنک کننده نمی باشند به همبن دلیل وجود گرما در داخل آنها زیاد بوده و باعث ضغیف شدن قطعات داخلی می شود.

هنگام نصب تلویزیون، مکانی را انتخاب کنید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد یا از پرده برای جلوگیری از نور خورشید استفاده کنید. توجه داشته باشید که پرده ای انتخاب کنید که حداقل گرما به داخل خانه وارد شود.

وقتی تلویزیون یا مانیتور تماشا نمی کنید خاموش کنید

به یاد داشته باشید زمانی که تلویزیون و مانیتور تماشا نمی کنید حتما آن را خاموش کنید. توجه کنید وقتی که کامپیوتر یا کنسول بازی را به مانیتور یا تلویزیون وصل کردید و بعد از استفاده کامپیوتر یا کنسول را خاموش می کنید حتما تلویزیون و مانیتور را نیز خاموش کنید. اگر تلویزیون یا مانیتور را خاموش نکنید، درسته که تصویری به ما نمایش نمی دهند اما قطعات در حال کار کردن و دستگاه روشن می باشد پس گرما در آن زیاد میشود و باعث زودتر خراب شدن آنها می شود. برای سرویس و تعمیر مانیتور ال جی در نمایندگی با ما تماس بگیرید.

اگر مانیتور یا تلویزیون را برای مدت طولانی روشن بگذارید، قطعات سریعتر خراب می شوند و عمر آنها کاهش می یابد.

قبل از اینکه شب ها به رختخواب بروید یا وقتی بیرون می روید، مطمئن شوید که فراموش نکرده اید، تلویزیون یا مانیتور را خاموش کنید.

چگونه عمر تلویزیون یا مانیتور خود را افزایش داده و از خرابی آن جلوگیری کنیم

نه تنها تلویزیون ها، بلکه لوازم خانگی که مدت ها مورد استفاده قرار گرفته اند، بالاخره عمرشان به پایان می رسد. اما با توجه به مراقبت، استفاده و محیطی که در آن نصب شده است، ممکن است بتوان مثلا عمر پنج ساله را به هفت، ده سال یا بیشتر افزایش داد. باری بیشتر استفاده کردن و دیر خراب شدن مانیتور و تلویزیون حتما نکات گفته را رعایت فرمایید.

برای افزایش طول عمر تلویزیون و مانیتور چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

آن را برای مدت طولانی روشن نگذارید. عمر پنل متناسب با زمان مشاهده کوتاه می شود. یعنی هرچه ما بیشتر از تلویزیون و مانیتور استفاده کنیم قزعات پنل ضعیف تر می شود و زودتر خراب می شود. به جای روشن کردن بیهوده تلویزیون و مانیتور به مدت ۸ ساعت در روز، می توان زمانی که به آنها نیاز داریم روشن کنیم، عمر آن افزایش می یابد.

با این حال هم از خرابی تلویزیون و مانیتور و هم از مصرف انرژی جلوگیری کردید.

علاوه بر برنامه های تلویزیونی، اگر از تلویزیون یا مانیتور به مدت طولانی با دی وی دی، بازی و … استفاده می کنید، شاید بهتر باشد با این فرض که عمر آن تا حدودی کاهش می یابد، از آن استفاده کنید.

در جای گرم قرار ندهید

اگر تلویزیون یا مانیتور را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید، نور شدید خورشید باعث گرم شدن خود تلویزیون می شود. همچنین تلویزیون و مانیتور و حتی وسایل برقی دیگر را در نزدیگی رادیاتور و بخاری قرار ندهید. بسیار پیش اومده با توجه به گرمی هوا در فصل تابستان و قرار دادن تلویزیون و مانیتور در جای نامناسب و دور از کولر و اسپیلت دستگاه ها زودتر خراب می شوند. برای تعمیر تلویزیون خود با شماره تماس های شرکت جاوید الکترونیک تماس بگیرید.

زیرلایه‌ها و مدارهای ظریف زیادی در داخل تلویزیون  و مانیتور وجود دارد که در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالا، عملکرد آنها به سرعت کاهش می یابد و طول عمر آن‌ها کوتاه می‌شود.

گرم شدن تلویزیون و مانیتور

در جای مرطوب قرار ندهید

اکثر تلویزیون ها و مانیتورها در برابر آب و رطوبت آسیب پذیر هستند. و در صورت وجود رطوبت یا برخورد مایعات به سرعت خراب می شوند.تلویزیون  و مانیتور نصب شده در اتاقی با رطوبت بالا احتمالاً به دلیل ورود رطوبت به برد منبع تغذیه آسیب می بیند.به خصوص اگر آن را نزدیک پنجره قرار دهید، خطر بارش باران شدید با باز بودن پنجره یا خیس شدن با تراکم در زمستان افزایش می یابد.

برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و رطوبت، بهتر است تلویزیون را نزدیک پنجره قرار ندهید.

به صفحه نمایش تلویزیون و مانیتور ضربه نزنید

در خانه‌هایی که کودکان و نوزادان هستند، اسباب‌بازی‌ها و ظروف ممکن است تصادفاً به تلویزیون برخورد کنند و صفحه نمایش را خراب کند. هرگونه ضربه به تلویزیون و مانیتور باعث خطوط و لکه رنگی در تصویر می شود و هزینه زیادی برای تان خواهد داشت. در شرکت جاوید الکترونیک تعمیر مانیتور شکسته در محل با استفاده از پنل های نو انجام می گردد.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است تلویزیون را  بروی دیوار در ارتفاعی دور از دسترس کودکان نصب کنید. یا اگر قصد دارید که تلویزیون و مانیتور خود را بروی میز قرار دهید بهترین گزینه برای جلوگیری از ضربه  استفاده از محافظ صفحه برای تلویزیون و مانیتور است.

آن را در مکان ناپایدار قرار ندهید

قرار دادن تلویزیون یا مانیتور به صورت مورب روی یک سطح پلکانی، یا قرار دادن آن بر روی یک سطح ناپایدار مانند یک تخته ساده خودساخته ممکن است باعث واژگونی تلویزیون و مانیتور شود.

در محیطی که تلویزیون‌ها در معرض ضربه قرار می‌گیرند، پایه داخلی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و احتمالاً باعث اختلال در عملکرد می‌شود.

همچنین باید از مکان‌هایی که مردم اغلب از آنجا عبور می‌کنند و مکان‌هایی که احتمال برخورد یا برخورد با بدن‌تان وجود دارد، اجتناب کنید.

جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور از تجمع گرد و غبار به طور مرتب تمیز کنید

نه محدود به تلویزیون ها و مانیتورها بلکه، رایانه های شخصی، سیستم های صوتی، کنسول های بازی و غیره در برابر گرد و غبار آسیب پذیر هستند. اگر گرد و غبار داخل آن شود، باعث ایجاد گرما می شود و خطر خرابی برد و مدار را افزایش می دهد.

تلویزیون، کامپیوتر، کنسول های بازی و غیره در حین استفاده الکتریسیته ساکن تولید می کنند، بنابراین تمایل به جذب گرد و غبار دارند.

برای افزایش طول عمر تلویزیون و مانیتور، گرد و غبار را با دستمال خشک یا گردگیر مخصوص و … پاک کنید و در حالت تمیز استفاده کنید.

بخشی از  خدمات نمایندگی جاوید الکترونیک

  1. تعمیر تلویزیون سامسونگ و ال جی
  2. تعمیر مانیتور سامسونگ و الجی
  3. تعمیر لپ تاپ

سخن پایانی

برای جلوگیری از خرابی تلویزیون و مانیتور با روش های گفته شده  و اطلاع از این روش ها که معمولا به آنها توجه نمی شود می تواند از آسیب رساندن به تلویزیون و مانیتور جلوگیری کند. همچنین با رعایت این روش ها از صرف هزینه برای دستگاه خود را کاهش می دهید.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید در صورت تمایل نظر خود را با ما در میان گذارید.

ثبت ديدگاه