021-77506506

تعمیر تلویزیون را کجا انجام دهیم؟

تعمیر تلویزیون امروزه جزو کارهای دشوار و پیچیده می باشد زیرا با پیشرفت تکنولوژی در ساختار تلویزیون ها نیز تغییرات قابل توجهی ایجاد شده است. به مرور زمان تلویزیون های مدرن یا قدیمی ممکن است دچار خرابی و مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. به همین دلیل بهتر است برای تعمیرات انواع تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیریم. در صورتی که تعمیرات تلویزیون توسط افراد مبتدی انجام شود ممکن است آسیب جدی به قطعات اصلی نظیر صفحه نمایش یا پنل وارد شود.

اغلب افراد برای تعمیرات تلویزیون دچار نگرانی و دغدغه می شوند اگر شما نیز جزو این دسته از افراد می باشید بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شرکت جاوید الکترونیک علاوه بر تعمیرات تلویزیون ، تعمیر لپ تاپ و تعمیر مانیتور را در محل انجام می دهد.

بررسی تعمیر تلویزیون

تعمیرات تلویزیون را به کجا بسپاریم؟ بعد از مشاهده هرگونه خرابی و ایجاد اختلال در کارکرد تلویزیون ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود. برای پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که برای تعمیر تلویزیون باید به نمایندگی های مجاز و معتبر مراجعه کنید. در این نمایندگی ها افراد حرفه ای و متخصص خدمات مربوط به تعمیرات تلویزیون را ارائه می دهند. در ادامه این مطلب به بررسی دقیق تعمیرات انواع تلویزیون ها و خرابی های رایج تلویزیون خواهیم پرداخت.

تعمیر تلویزیون

نکات طلایی برای تعمیرات انواع تلویزیون

در زمان انجام تعمیرات تلویزیون به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. برای انجام تعمیر تلویزیون از افراد متخصص کمک بگیرید.

2. انجام تعمیرات انواع تلویزیون های قدیمی و مدرن را به نمایندگی های معتبر بسپارید.

3. بعد از اتمام تعمیرات از نمایندگی گارانتی معتبر را دریافت نمایید.

4. بعد از مشاهده هرگونه خرابی در تلویزیون هرگز خودتان برای تعمیر آن اقدام نکنید. در صورتی که تخصص لازم را در این زمینه نداشته باشید ممکن است آسیب جدی را به قطعات مختلف تلویزیون وارد کنید.

5. اگر قطعه ای از تلویزیون نیاز به تعویض دارد باید تعویض قطعه توسط نمایندگی های معتبر انجام شود. در نمایندگی های معتبر برای تعویض قطعات از قطعه های اورجینال استفاده می شود.

بررسی انواع مشکلات رایج تلویزیون

در صورت مشاهده هر یک از مشکلات زیر در اسرع وقت تلویزیون را برای رفع مشکل به نمایندگی مجاز بسپارید:

1. تولید صدا بدون تصویر

2. ایجاد اختلال در برد پاور

3. ایجاد اختلال در قسمت برد تیکان تصویر و عدم نمایش تصاویر

4. قطع و وصل شدن مدام تصاویر ( در صورت مشاهده این مشکل می توانید تنظیمات آنتن را چک کنید. اگر مشکل از آنتن نباشد ممکن است لامپ LED دچار مشکل شده باشد.)

5. نمایش تصویر بدون صدا

6. روشن نشدن تلویزیون

7. خاموش و روشن شدن مدام تلویزیون

رایج ترین مشکلات تلویزیون

8. ایجاد اختلال در رنگ های تلویزیون

9. وجود نور کم در صفحه نمایش تلویزیون های ای ای دی یا ال سی دی

10. وجود تاخیر در زمان روشن شدن تلویزیون

11. مشاهده خطوط افقی یا عمودی در صفحه نمایش

12. سیاه شدن قسمتی از پیکسل های صفحه نمایش

13. آسیب دیدن یا شکستن پنل LCD

14. آب خوردگی فلت پنل تلویزیون

تعمیر تلویزیون بیشتر شامل کدام قطعات می شود؟

تعمیرات تلویزیون شامل قطعه های زیر می شوند:

بررسی تعمیرات تلویزیون

 

1. تعمیرات تلویزیون آب خورده:

برای انجام تعمیر تلویزیون آب خورده باید هر چه سریع تر اقدام کنید. در صورتی که تعمیرات این نوع تلویزیون ها به موقع انجام نشود تنها راه حل موجود تعویض پنل تلویزیون است.

 2. تعمیر فلت:

برخی اوقات ممکن است فلت تلویزیون دچار خرابی هایی شود که در بیشتر مواقع تعمیر فلت تلویزیون به راحتی امکان پذیر است. در صورتی که آسیب وارد شده به فلت تلویزیون جدی باشد و آی سی نیز درگیر خرابی شده باشد تنها راه حل تعویض فلت می باشد.

3. تعمیرات مقاومت تلویزیون:

در صورتی که در اندازه اهمی مقاومت تغییراتی ایجاد شود این قطعه دچار مشکل می شود و ممکن است بسوزد. توجه داشته باشید که در صورت مواجه با این مشکل تنها راه حل تعویض مقاومت تلویزیون است.

4. تعمیر بک لایت تلویزیون:

تعمیر قسمت های مختلف تلویزیون نظیر بک لایک و… کار تخصصی و پیچیده ای است. در صورتی که بک لایت آسیب دیده باشد باید قطعات مختلف تلویزیون نظیر لامپ ال ای دی و… نیز مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.

5. تعمیر پاور:

پاور تلویزیون به مرور زمان دچار خرابی می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. در صورتی که فقط قسمت ترانزیستورها دچار آسیب شده باشد پاور تلویزیون قابل تعمیر خواهد بود.

6. تعمیر برد تیکان:

برد تیکان رابط بین مین برد و فلت است و باعث نمایش تصویر در صفحه نمایش می شود. این قطعه ممکن است به مرور زمان دچار خرابی شود که در این صورت باید تعمیر یا تعویض شود.

7. تعمیر مین برد:

تعمیر مین برد جزو فرآیندهای تخصصی به شمار می رود. در زمان تعمیر این قطعه تعمیرکار باید همه قسمت های مین برد نظیر سیم کشی بین بردها، ترک ها، تراشه ها و… را مورد بررسی قرار دهد. در صورتی که این قطعه قابل تعمیر باشد می توان آن را تعمیر کرد. در صورتی که نیاز به تعویض باشد باید قطعه اورجینال جایگزین قطعه اصلی شود.

قیمت تعمیر تلویزیون چقدر است؟

هزینه ثابتی را نمی توان برای تعمیرات تلویزیون در نظر گرفت. عوامل زیادی روی هزینه های ناشی از تعمیر تاثیرگذار هستند.

بررسی قیمت تعمیر تلویزیون

 

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت تعمیر تلویزیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. میزان مهارت تعمیرکار

2. مدت زمان صرف شده برای انجام تعمیر تلویزیون

3. نوع خرابی تلویزیون

4. شدت خرابی

5. هزینه تعویض قطعات آسیب دیده

6. تعمیر تلویزیون در محل ( در صورتی که نیاز به تنظیم آنتن و انجام تنظیمات تلویزیون باشد برخی از نمایندگی ها هزینه جداگانه ای را دریافت می کنند.)

برای انجام تعمیرات تلویزیون به کجا مراجعه کنیم؟

امروزه تلویزیون ها به صورت مدرن و پیشرفته طراحی می شوند به همین دلیل تعمیرکاران نیز باید علم خود را در زمینه تعمیر تلویزیون ها به روز کنند. اگر شما به دنبال نمایندگی معتبر برای تعمیر یا تعویض تلویزیون هستید بهتر است به شرکت جاوید الکترونیک سام مراجعه کنید. مجموعه ما جزو معتبرترین نمایندگی ها در زمینه تعمیرات تلویزیون و سایر محصولات صوتی و تصویری به شمار می رود.

یکی از خدمات قابل توجه مجموعه ما تعمیرات تلویزیون در محل می باشد. علاوه بر این بعد از انجام تعمیرات از سوی مجموعه گارانتی سام سرویس به مشتریان ارائه داده می شود. از مهم ترین خدماتی که مجموعه جاوید الکترونیک سام به مشتریان ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تعمیر تلویزیون سامسونگ

2. تعمیر مانیتور

3. تعمیر لپ تاپ

4. فروش کابل سیگنال

5. فروش آداپتور

 

قبل از ثبت سفارش خود می توانید برای دریافت مشاوره کاملا رایگان در زمینه تعمیرات تلویزیون،  فرم درخواست تعمیر آنلاین را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و یا با شماره های زیر تماس بگیرید:

021-77506506

021-77627078

مراحل انجام تعمیر تلویزیون در مجموعه جاوید الکترونیک سام

در نمایندگی های معتبر تعمیر تلویزیون طبق مراحل زیر انجام می شود:

1. ثبت درخواست مشتری

2. پذیرش درخواست از سوی مجموعه

3. عیب یابی تلویزیون توسط دستگاه های مجهز

4. تعمیرات قطعات آسیب دیده تلویزیون

5. تعویض قطعات آسیب دیده

بررسی مزایای تعمیر تلویزیون در محل چیست؟

از مهم ترین مزایای تعمیر تلویزیون در محل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. نیازی نیست وقت و هزینه زیادی را بابت جابجایی تلویزیون صرف نمایید.

2. از رسیدن آسیب بیشتر به تلویزیون در زمان جابجایی جلوگیری می شود.

3. شما می توانید بر تمامی مراحل تعمیرات تلویزیون نظارت داشته باشید. در نتیجه اطمینان لازم را در زمینه مهارت تعمیرکار بدست خواهید آورد.

4. نیازی نیست چند روز را بدون داشتن تلویزیون سپری کنید. در سریع ترین زمان ممکن تلویزیون شما تعمیر می شود و مشکلات آن برطرف می گردد.

مزایای تعمیر تلویزیون در محل

سخن پایانی:

با توجه به اینکه تعمیر تلویزیون جزو کارهای پیچیده به شمار می رود به همین دلیل بهتر است شما در زمان انتخاب نمایندگی برای انجام تعمیر و تعویض تلویزیون دقت لازم را به خرج دهید. در صورتی که تلویزیون توسط افراد تازه کار تعمیر شود ممکن است به دلیل نداشتن مهارت آسیب های جدی تر به قطعات مختلف آن وارد شود.

يك ديدگاه

  1. پژمان 2023/02/03 در 20:05- پاسخ دادن

    بسیار عالی و مفید

ثبت ديدگاه