روشن نشدن تلویزیون ال جی: عیب یابی و راه حل

آنچه در این مطلب می خوانید...
روشن نشدن تلویزیون ال جی- جاوید الکترونیک

روشن نشدن تلویزیون یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه می شوند. اگر با این مشکل با تلویزیون ال جی خود روبرو هستید، نگران نباشید. در این مقاله جامع از جاوید الکترونیک، به بررسی علل احتمالی روشن نشدن تلویزیون ال جی و راه حل های عیب یابی برای رفع مشکل می پردازیم.

در صورتی که موارد گفتهشده مشکل را برطرف نکرد، برای تعمیرات تلویزیون الجی در محل با شماره جاوید الکترونیک تماس بگیرید.

مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون ال جی عوامل و مشکلات مختلفی به وجود می آید. بعضی از این موارد را می توانید خودتان برطرف کنید. در ادامه تک تک مشکلات را کامل توضیح خواهیم داد.

مشکلات مربوط به برق:

زمانی که تلویزیون الجی روشن نشد ابتدا از اتصال کابل برق به پریز و تلویزیون را بررسی کنید. کابل را با پریز دیگری تست کنید و در صورت امکان کابل برق را تعویض کنید. یکی از موارد شایع روشن نشدن تلویزیون نوسانات برق است. از یک محافظ برق استفاده نمایید تا از صرف هزینه تعمیرات جلوگیری کنید.

مشکلات مربوط به ریموت کنترل:

مورد بعدی مشکل در کنترل تلویزیون است. کنترل و باتری آن را تست کنید. می توانید از دکمه روشن/خاموش تلویزیون استفاده نمایید. در صورتی که تلویزیون روشن شود سپس اقدام به خرید کنترل جدید کنید. گاهی ممکن است سنسور مادون قرمز تلویزیون ال جی خراب شده باشد. در این صورت تلویزیون ال جی نمی تواند فرمان بگیرید و روشن نمی شود.

مشکلات نرم افزاری تلویزیون ال جی

ممکن است نرم‌افزار تلویزیون به‌روز نباشد یا دچار مشکلات باشد که باعث عدم روشن شدن تلویزیون می‌شود. به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌تواند این مشکلات را حل کند.

مشکلات مربوط به قطعات داخلی تلویزیون:

اما اگر این موارد عامل روشن نشدن تلویزیون ال جی نباشد، پس قطعا قطعات داخلی خراب شده اند. خرابی یا ضعف در برد پاور، بک لایت، مین برد و مشکل در پنل تلویزیون می تواند از روشن نشدن تلویزیون جلوگیری کند. در هر مدل تلویزیون فقط یک یا نهایتا 2 قطعه باعث بروز چنین مشکلی می شود. برای تشخیص و عیب یابی دقیق می تواند مدل تلویزیون خود را به متخصصان ما بگوید تا شما را راهنمایی کنند و اقدام به تعمیر تخصصی آن کنند. در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

مشکل و خرابی روشن نشدن تلویزیون الجی- جاوید الکترونیک

قطعات داخلی تلویزیون ال جی که باعث روشن نشدن آن می شود

در حالی که علل مختلفی می تواند برای روشن نشدن تلویزیون ال جی وجود داشته باشد، برخی از قطعات رایج که در این مشکل نقش دارند عبارتند از:

برد پاور: یکی از علت مهم در روشن نشدن تلویزیون ال جی برد پاور یا برد تغذیه می باشد. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ های لازم برای سایر اجزای تلویزیون را بر عهده دارد. اگر این برد خراب شود، تلویزیون ممکن است به طور کامل روشن نشود یا فقط چراغ استندبای روشن شود.

بک لایت: بک لایت منبع نور در تلویزیون های ال سی دی و LED است. اگر بک لایت خراب شود، ممکن است تصویر روی صفحه نمایش تاریک یا خاموش باشد، در حالی که صدای تلویزیون همچنان به گوش می رسد.

مین برد:  یا مادربرد مغز تلویزیون است و وظایف مختلفی از جمله پردازش سیگنال ها، کنترل ورودی ها و خروجی ها و برقراری ارتباط با سایر اجزا را بر عهده دارد. خرابی در مادربرد می تواند منجر به روشن نشدن تلویزیون، خاموش شدن ناگهانی، یا مشکلات مربوط به تصویر و صدا شود.

پنل LCD یا LED: پنل LCD یا LED تصاویر را در تلویزیون نمایش می دهد. خرابی در این پنل می تواند منجر به خاموش شدن کامل صفحه نمایش، ایجاد خطوط عمودی یا افقی روی صفحه یا نمایش تصاویر نادرست شود.

سنسورها: تلویزیون های ال جی از سنسور های مختلفی برای عملکرد صحیح خود استفاده می کنند، مانند سنسور روشنایی و سنسور مادون قرمز. خرابی در یکی از این سنسورها می تواند منجر به مشکلاتی در روشن شدن یا خاموش شدن تلویزیون شود.

عوامل دیگری که باعث روشن نشدن تلویزیون ال جی می شود

مشکلات مربوط به firmware : firmware نرم افزاری است که در حافظه داخلی تلویزیون ذخیره می شود و عملکردهای مختلف آن را کنترل می کند. اگر firmware خراب یا قدیمی باشد، ممکن است مشکلاتی در روشن شدن یا عملکرد تلویزیون ایجاد شود.

تنظیمات نامناسب: تنظیمات نامناسب در منوی تلویزیون، مانند حالت تایمر روشن/خاموش یا قفل کودک، می تواند مانع از روشن شدن تلویزیون شود.

نوسانات برق: نوسانات برق می تواند به اجزای داخلی تلویزیون آسیب برساند و منجر به مشکلاتی در روشن شدن یا عملکرد آن شود.

عیب یابی و رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی در منزل

در ادامه مواردی را خواهیم گفت، که بتوانید مشکل روشن نشدن تلویزیون الجی را رفع کنید. این موارد ساده اما بسیار کاربردی می باشد پس آنها را دست کم نگیرید. چنانچه همه‌ی موارد را تست و بررسی کردید و مشکل همچنان پابرجاست با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه مشکل را برطرف کنیم.

بررسی اتصالات برق:

ابتدا مطمئن شوید که کابل برق به طور کامل به پریز برق و تلویزیون متصل شده باشد. از سالم بودن کابل برق اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده هر گونه پارگی یا آسیب، از یک کابل جدید استفاده کنید. از پریز برق دیگری استفاده کنید.

حتما از یک محافظ برق استفاده کنید تا از تلویزیون در برابر نوسانات ولتاژ برق محافظت کنید.

بررسی ریموت کنترل:

باتری های ریموت کنترل را تعویض کنید. در صورت امکان از یک ریموت کنترل دیگر استفاده کنید. یا می توانید از دکمه روشن/خاموش روی خود تلویزیون برای روشن کردن آن استفاده کنید. برای اینکه متوجه شوید کنترل تلویزیون سالم است، کنترل را جلوی دوربین موبایل نگه دارید و دکمه های آن را بزنید اگر چراغ آن روشن خاموش شد پس کنترل سالم است.

و در نهایت سنسور مادون قرمز تلویزیون را بررسی کنید.

ریست کردن تلویزیون:

تلویزیون را از برق جدا کنید و 30 ثانیه صبر کنید. دوباره آن را به برق وصل کنید و روشن کنید. این کار باعث ریست شدن تلویزیون ال جی خواهد شد.

اگر تلویزیون روشن می شود و بعد از دقایقی خاموش می شود، تنظیمات ریست فکتوری تلویزیون را انجام دهید. از طریق منو تلویزیون وارد قسمت تنظیمات یا Settings شوید و کل تنظیمات تلویزیون را ریست کنید.

تنظیمات تلویزیون:

آخرین نسخه نرم افزار firmware را از وب سایت ال جی دانلود و نصب کنید.

نرم افزار تلویزیون را به روز کنید.

تماس با نمایندگی جاوید الکترونیک 

اگر هیچ یک از راه حل های فوق مشکل را حل نکرد، و همچنان مشکل پابرجاست با مرکز تعمیرات جاوید الکترونیک تماس بگیرید. متخصصان ما می توانند مشکل را به طور دقیق تشخیص داده و در اسرع وقت آن را تعمیر کنند.

روش های جلوگیری از روشن نشدن تلویزیون ال جی

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از روشن نشدن تلویزیون آورده شده است:

– استفاده از ولتاژ مناسب برای جلوگیری از خرابی‌های ناشی از ولتاژ نامناسب

– استفاده از آخرین نسخه‌های نرم‌افزاری جهت بهبود عملکرد تلویزیون

– از وارد کردن ضربه یا فشار به تلویزیون خودداری کنید.

– تلویزیون خود را در معرض گرد و غبار، رطوبت، و حرارت بیش از حد قرار ندهید.

– تلویزیون خود را به طور مرتب تمیز کنید.

با رعایت این نکات می توانید عمر تلویزیون خود را افزایش دهید و احتمال بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن تلویزیون را کاهش دهید.

نتیجه گیری

روشن نشدن تلویزیون ال جی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. در این مقاله جامع و کامل تمام مواردی که باعث بروز آن می شود را توضیح دادیم. با انجام راه حل های ارائه شده می توانید خودتان در منزل آنها را انجام دهید و مشکل را برطرف کنید. مشکلات در پریز برق، کابل برق یا حتی کنترل تلویزیون از جمله مواردیست که می توانید آنها را قبل از تماس با نمایندگی بررسی کنید. ممکن است با تست و بررسی این موارد مشکل برطرف شود و نیاز به تعمیر تخصصی نداشته باشد.

اما مواردی که باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود شامل: برد پاور، مین برد و بک لایت. خرابی و ضعف در این قطعات باعث می شود تلویزیون الجی روشن نشود و به ما تصویری نمایش ندهد. برای تعمیر در محل تلویزیون الجی و رفع ایراد آن می توانید با شماره تماس جاوید الکترونیک در ارتباط باشید. تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل روشن نشدن و دیگر خرابی تلویزیون را در محل تعمیر کنیم.

در ضمن می توانید سوالات خود را از طریق دیدگاه از ما بپرسید.

ثبت ديدگاه

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟