قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی + راه‌حل های ساده و سریع

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی و روش تعمیر آن در جاوید الکترونیک

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی، تجربه‌ای ناخوشایند است که می‌تواند حین تماشای فیلم یا برنامه مورد علاقه‌تان رخ دهد. این مشکل در تلویزیون‌ های ال جی نیز مانند سایر برندها، ممکن است، اتفاق بیافتد. در این مقاله جامع از جاوید الکترونیک به بررسی دلایل و راه حل‌های رفع مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون‌ های ال جی می‌پردازیم.

در ادامه مواردی را خواهیم گفت که با انجام آن می توانید این مشکل را خودتان در منزل برطرف کنید. چنانچه مشکل از قطعات داخلی بود، برای تعمیرات تلویزیون الجی در محل با شماره جاوید الکترونیک در تماس باشید.

مشاهده علائم قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی دارای علائم مختلفی می باشد. هرکدام از این علائم نشان دهنده خرابی قطعه داخلی در تلویزیون هستند. در هنگام قطع شدن تصویر به نوع و شکل قطع شدن توجه کنید و آن را با تعمیرکاران جاوید الکترونیک در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.

نوع قطع شدن: آیا تصویر به طور کامل قطع می‌شود یا فقط چشمک می‌زند؟

زمان قطع شدن: آیا تصویر در زمان روشن شدن تلویزیون قطع می‌شود یا حین تماشای برنامه؟

بررسی وجود صدا: آیا با قطع شدن تصویر، صدا هم قطع می‌شود یا خیر؟

بررسی وجود علائم دیگر: آیا لکه‌های تیره یا روشن روی صفحه نمایش مشاهده می‌شود؟

مدل تلویزیون: مدل دقیق تلویزیون ال جی خود را یادداشت کنید، زیرا این اطلاعات می‌تواند در عیب یابی مشکل به شما کمک کند.

به علائم ظاهری هنگام قطع شدن تصویر توجه کنید.

خاموش شدن کامل: ممکن است مشکل از برد پاور یا منبع تغذیه باشد.

لکه های تیره یا روشن: ممکن است مشکل از بک لایت باشد.

خطوط عمودی یا افقی: ممکن است مشکل از برد تیکان یا پنل LCD باشد.

تصاویر با رنگ و نور نامناسب: ممکن است مشکل از برد تیکان یا اتصالات باشد.

علائم قطع شدن تصویر در تلویزیون الجی_ جاوید الکترونیک

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

مشکلات مربوط به کابل‌ها و اتصالات

اتصالات شل: ابتدا مطمئن شوید که تمام کابل ها به درستی به تلویزیون و دستگاه های دیگر متصل شده اند. اتصالات شل می تواند باعث قطع شدن یا افت کیفیت تصویر شود.

تست کابل های تلویزیون: مطمئن شوید که کابل HDMI یا کابل آنتن به درستی به تلویزیون و دستگاه پخش وصل شده باشد. همچنین، از سالم بودن کابل‌ها و عدم وجود پارگی یا قطعی در آنها اطمینان حاصل کنید.

مشکلات مربوط به منبع ورودی

منبع ورودی اشتباه: اطمینان حاصل کنید که منبع ورودی صحیح را در تلویزیون انتخاب کرده اید.

مشکل با دستگاه منبع: مطمئن شوید که مشکل از دستگاه متصل به تلویزیون نیست. برای تست این مورد، دستگاه منبع (مانند گیرنده یا کنسول بازی) را به دستگاه دیگری متصل کنید تا ببینید مشکل از آن است یا خیر.

مشکلات مربوط به تنظیمات تلویزیون

تنظیمات تصویر: گاهی اوقات، مشکل قطع شدن تصویر به دلیل تنظیمات اشتباه تصویر تلویزیون ایجاد می‌شود. تنظیمات تصویر مانند روشنایی، کنتراست و رنگ را بررسی کنید. ممکن است تنظیمات به طور تصادفی تغییر کرده باشند. در صورت نیاز، آنها را به حالت پیش فرض برگردانید.

حالت صرفه جویی در انرژی: برخی از حالت های صرفه جویی در انرژی می توانند نور پس زمینه را به طور قابل توجهی کاهش دهند و باعث شوند تصویر تیره به نظر برسد. یا ممکن است تصویر تلویزیون بعد از مدتی قطع شود. این حالت را غیرفعال کنید.

مشکلات سخت افزاری

در برخی موارد، مشکل قطع شدن تصویر به دلیل خرابی سخت افزاری در داخل تلویزیون ایجاد می‌شود. این خرابی‌ها می‌توانند شامل ایراد در برد پاور، بک لایت یا پنل LCD باشند. برای رفع این مشکل باید تلویزیون را به تعمیرکار متخصصی بسپارید تا با تعمیر یا تعویض قطعات داخلی تلویزیون ال جی مشکل قطع شدن تصویر را برطرف کند. در ادامه قطعاتی که باعث بروز چنین مشکلی خواهند شد را خواهیم گفت.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی- javid electronic

خرابی قطعات داخلی تلویزیون ال جی در قطع شدن تصویر

همانطور که در بالا ذکر شد، قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. در این بخش به بررسی برخی از مشکلات و خرابی های رایج قطعات داخلی که منجر به این مشکل می شوند می پردازیم:

توجه: تمام این موارد با توجه به مدل، اندازه و نوع مشکل تلویزیون ال جی می تواند متفاوت باشد. برای عیب یابی دقیق تر و تست قطعات با شماره جاوید الکترونیک در تماس باشید.

خرابی بک لایت

وظیفه: بک لایت منبع نور در تلویزیون‌ های ال ای دی و ال سی دی است و وظیفه روشن کردن صفحه نمایش را بر عهده دارد.

مشکل: خرابی بک لایت یکی از شایع ترین دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون‌ های ال جی است. این خرابی می‌تواند به دلیل سوختن لامپ‌ های LED، اتصالات معیوب یا ایراد در برد کنترل بک لایت رخ دهد.

علائم خرابی: در برخی موارد، ممکن است قبل از خاموش شدن کامل تصویر، لکه‌های تیره یا روشنایی ناهموار روی صفحه نمایش مشاهده شود. یا اگر صدا دارید اما تصویر ندارید، ممکن است مشکل از بک لایت باشد. بک لایت منبع نور صفحه نمایش است و خرابی آن می تواند باعث خاموش شدن تصویر شود.

خرابی برد پاور

وظیفه: برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و جریان مورد نیاز سایر قطعات تلویزیون را بر عهده دارد.

مشکل: مشکلات برد پاور می‌تواند به دلیل نوسانات برق، گرم شدن بیش از حد یا فرسودگی قطعات رخ دهد.

علائم خرابی: خرابی برد پاور می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، قطع شدن تصویر یا چشمک زدن چراغ های LED شود.

خرابی برد تیکان

وظیفه: برد تیکان وظیفه پردازش و ارسال سیگنال‌های تصویری به پنل LCD را بر عهده دارد.

مشکل: خرابی برد تیکان می‌تواند به دلیل ضربه، نفوذ آب یا ایراد در قطعات الکترونیکی رخ دهد.

علائم خرابی: علاوه بر قطع شدن تصویر، ممکن است تصاویر با رنگ و نور نامناسب نمایش داده شوند یا خطوط عمودی یا افقی روی صفحه نمایش ظاهر شوند.

مشکلات مربوط به مین برد

  • مین برد مغز اصلی تلویزیون است و وظیفه کنترل و هماهنگی تمام بخش های دیگر را بر عهده دارد.
  • خرابی مین برد می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات، از جمله قطع شدن تصویر، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، عدم پاسخگویی به ریموت کنترل و … شود.

عیب یابی مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون

تشخیص دقیق علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی نیاز به دانش فنی و ابزار تخصصی دارد. با این حال، با انجام برخی اقدامات اولیه می‌توانید تا حدی مشکل را شناسایی و در برخی موارد ساده آن را برطرف کنید.

مراحل عیب یابی:

1- بررسی اتصالات:

مطمئن شوید که کابل HDMI یا کابل AV به درستی به تلویزیون و دستگاه پخش وصل شده باشد.

از سالم بودن کابل‌ها و عدم وجود پارگی یا قطعی در آنها اطمینان حاصل کنید.

در صورت امکان، از کابل‌های دیگر برای اتصال استفاده کنید.

2- تنظیمات تصویر:

به منوی تنظیمات تصویر تلویزیون بروید. تنظیماتی مانند کنتراست، روشنایی و ورودی تصویر را بررسی کنید. تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید و ببینید مشکل حل می‌شود یا خیر.

3- منبع را تغییر دهید:

دستگاه دیگری را به تلویزیون وصل کنید (مانند DVD پلیر یا کنسول بازی). اگر با اتصال دستگاه دیگر تصویر به درستی نمایش داده شد، مشکل از دستگاه پخش قبلی است.

4- ریستارت کردن تلویزیون:

تلویزیون را از برق جدا کنید. بعد از چند دقیقه (حدود 30 ثانیه) دوباره به برق وصل کنید. منتظر بمانید تا تلویزیون روشن شود و ببینید مشکل حل می‌شود یا خیر.

5- بررسی چراغ‌های LED:

برخی از تلویزیون‌های ال جی دارای چراغ‌های LED هستند که در صورت بروز مشکل روشن یا خاموش می‌شوند. با مراجعه به دفترچه راهنمای تلویزیون، معنی هر چراغ LED را پیدا کنید.

الگوی روشن یا خاموش شدن چراغ‌ها می‌تواند به شما در شناسایی نوع مشکل کمک کند.

نتیجه گیری

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی را در این مقاله جامع از جاوید الکترونیک را کامل توضیح دادیم. با رعایت و تست نکات کاربردی می توانید در بعضی موارد این مشکل را در منزل برطرف کنید. اما در مواردی که مشکل از قطعات داخلی تلویزیون ال جی است برای تعمیر آن با شماره جاوید الکترونیک در تماس باشید. با رعایت نکات نگهداری و استفاده صحیح از تلویزیون، می‌توانید از بروز بسیاری از مشکلات، از جمله قطع شدن تصویر، جلوگیری کنید.

نظرات و مشکلات خود را در قسمت دیدگاه همین مقاله با دیگران به اشتراک بگذارید.

 با آرزوی رفع مشکل تلویزیون شما

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟