روشن نشدن مانیتور کامپیوتر + روش رفع آن

مانیتور سامسونگ روشن نمی شود

روشن نشدن مانیتور کامپیوتر از جمله ایرادات رایجی است که اتفاق می افتد. زمانی که چراغ پاور مانیتور روشن نمی شود باید چه کاری کنیم؟ عوامل و دلایل متفاوتی وجود دارد که باعث روشن نشدن مانیتور می شود. اگر مانیتورت چنین مشکلی داره این مقاله از جاوید الکترونیک رو از دست نده.

علت روشن نشدن مانیتور سامسونگ و ال جی را باهم بررسی می کنیم و روش های رفع این مشکلی را خواهیم گفت. در صورتی که مشکل برطرف نشد برای تعمیرات مانیتور الجی و تعمیر مانیتور سامسونگ در محل با ما در تماس باشید.

قبل از اقدام برای تعمیر توسط تعمیرکار پیشنهاد میکنیم چند مرحله ساده را انجام دهید. ممکن است با این مراحل مانیتور درست شود.

روشن نشدن مانیتور سامسونگ- جاوید الکترونیک

علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر سامسونگ LED

یکی از مشکلات شایع در مانیتور های سامسونگ روشن نشدن آن است. برای اینکه متوجه شوید که مشکل از مانیتور است یا موارد دیگر مراحل زیر را بررسی کنید.

اگر مانیتور سامسونگ شما ال ای دی (LED) است و دارای آداپتور می باشد. ابتدا آداپتور آن را بررسی کنید. می توانید آداپتور را به مانیتور دیگری بزنید. روش بعدی تست آداپتور توسط مولتی متر است، با مولتی متر ولتاژ آداپتور را بگیرید. ولتاژ خروجی آداپتور را در لیبل آن زده شده، به عنوان مثال ۱۴V، ۱۲V یا هر عدد دیگری. اگر مولتی متر ولتاژ آداپتور را کمتر از اون عدد تعیین شده، نشان داد، پس مشکل از آداپتور می باشد.

مرحله بعدی سوکت برق مانیتور سامسونگ است. با تکان دادن قسمتی که آداپتور به مانیتور سامسونگ متصل می شود، می توانید قطعی در سوکت مانیتور یا آداپتور را متوجه شوید. توجه کنید که این کار را زیاد انجام ندهید و به آرامی این روش را انجام دهید. با انجام این مرحله از خراب بودن سوکت برق مانیتور سامسونگ مطمئن می شود، تا بعضی تعمیرکاران به فکر سوء استفاده نباشند. همچنین با هزینه کم مانیتور سامسونگ درست می شود، البته توسط تعمیرکار.

اگر با انجام این مراحل مشکل روشن نشدن مانیتور سامسونگ همچنان پابرجاست، احتمال خرابی قطعات داخلی مانیتور وجود دارد. خرابی قطعات داخلی با توجه به نوع ایراد، نوع مانیتور و اندازه مانیتور سامسونگ متفاوت بوده. پس بهتر است برای هزینه دقیق تعمیر و عیب یابی با شماره ما تماس بگیرید و مدل مانیتور را به متخصصان اعلام کنید.

برای تعمیر مانیتور SAMSUNG و رفع روشن نشدن آن را به تعمیرکاران متخصص جاوید الکترونیک بسپارید. تا با هزینه مناسب و در محل تعمیرات را انجام دهیم.

علت روشن نشدن مانیتور ال جی قدیمی

روشن نشدن مانیتور ال جی مدل های قدیمی و جدید مانیتور های الجی با هم متفاوت است. علت روشن نشدن مانیتور در هر مدل و اندازه و برند متفاوت می باشد. اما به صورت کلی، روشن نشدن مانیتور ال جی قدیمی معمولا به دلیل نوسان برق و عمر قطعات می باشد. برای جلوگیری از نوسانات برق حتما از محافظ برق با کیفیت و استاندارد استفاده نمایید.

اگر مانیتور ال جی روشن نمی شود ابتدا کابل برق و پریز برق را تست کنید. می توانید پریز برق یا کابل برق مانیتور ال جی را تعویض کنید، تا از سلامت آنها مطمئن شوید. اگر مانیتور روشن شد که ایراد از کابل بوده است. اما اگر همچنان مانیتور روشن نمی شود، احتمال خرابی در برد پاور یا مین برد مانیتور الجی می باشد.

برای تشخیص خرابی و تعمیر برد پاور و مین برد، مانیتور ال جی را به متخصصان جاوید الکترونیک بسپارید. ما با سرویس در محل به شما اطمینان می دهیم که مانیتور الجی خراب را با مناسب ترین قیمت تعمیر کنیم. همچنین تعمیرات مانیتور ال جی جاوید الکترونیک دارای ضمانتنامه تا ۶ ماه است.

برای هزینه تعمیرات روشن نشدن مانیتور ال جی با شماره ما تماس بگیرید و مدل دقیق مانیتور را به متخصصان ما اعلام کنید.

روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

علت های متفاوتی وجود دارد که باعث روشن نشدن مانیتور کامپیوتر می شود.  مواردی مانند: کابل برق، دکمه پاور، آداپتور و قطعات داخلی مانیتور که ممکن است با توجه به مدل و اندازه مانیتور متفاوت باشد. در ادامه این موارد را بررسی و تست میکنیم:

اتصالات برق: ممکن است به دلیل شل بودن یا قطع شدن کابل برق، مانیتور برق دریافت نکند. مطمئن شوید که کابل برق به طور کامل به مانیتور و یک پریز برق سالم متصل است. در صورتی که کابل اضافه دارید، بهتر است مانیتور را با آن تست کنید.

دکمه روشن/خاموش یا دکمه پاور: بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش یا دکمه پاور مانیتور به درستی عمل می کند یا خیر. اگر دکمه پاور مانیتورتان لمسی می باشد، با دقت دکمه را لمس کنید، اطراف دکمه هم بهتره که تست کنید. گاهی اوقات، ممکن است دکمه گیر کرده یا دچار مشکل شده باشد و باعث روشن نشدن مانیتور شود.

مشکلات منبع تغذیه: برد پاور داخلی مانیتور شاید معیوب باشد و از دریافت یا تحویل برق جلوگیری کند. این می تواند به دلیل خرابی قطعات یا نوسانات برق رخ دهد.

کابل برق یا آداپتور معیوب: کابل برق یا آداپتوری که مانیتور را به منبع برق متصل می کند ممکن است آسیب دیده یا معیوب باشد. سعی کنید از کابل برق یا آداپتور دیگری استفاده کنید تا ببینید آیا مشکل حل می شود یا خیر.

خرابی برد مین: امکان دارد مین برد مانیتور دچار مشکل شده است. برای برطرف کردن مشکل آن را به تعمیرکار ماهر بسپارید.

اگر اتصال برق، دکمه و کابل ها را بررسی کرده اید و مانیتور همچنان روشن نمی شود، توصیه می شود با تکنسین حرفه ای جاوید الکترونیک مشورت کنید.

 

روشن نشدن مانیتور ال جی- JAVID ELECTRONIC

مانیتور کامپیوتر (LCD) سامسونگ روشن نمی شود

وقتی مانیتور ال سی دی (LCD) سامسونگ روشن نمی شود، ابتدا پریز برق را بررسی کنید. از وصل بودن کامل کابل برق اطمینان داشته باشید. در مرحله بعد کابل برق مانیتور را تعویض یا با دستگاه دیگر امتحان کنید. با انجام این مراحل ممکن است مانیتور دوباره روشن شود.

اگر مانیتور ال سی دی سامسونگ با انجام این مراحل بازهم خاموش است، احتمال خرابی برد پاور و برد مین است. بردپاور مانیتور ال سی دی (LCD) وظیفه تامین برق مانیتور را دارد و در صورت خرابی از روشن شدن مانیتور جلوگیری می کند. در بعضی از مدل ها و سری های مانیتور سامسونگ ال سی دی (LCD) احتمال خراب شدن مین برد مانیتور زیاد است.

جلوگیری از خاموش شدن مانیتور

مهم ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی مانیتور نوسانات برق است. برای کنترل این نوسانات حتما از محافظ برق استفاده کنید.

دلیل بعدی خاموش شدن مانیتور استفاده زیاد از مانیتور است. برای کنترل این خرابی حتما در حین استفاده چند دقیقه ای مانیتور را خاموش کنید. معمولا هر دو سه ساعت استفاده ۱۰ دقیقه مانیتور را خاموش کنید. با انجام این کار گرما داخل مانیتور کاهش یابد، و به دیرتر خراب شدن مانیتور کمک کنید.

استفاده از کابل برق یا آداپتور اصلی مانیتور گزینه بعدی در خاموش شدن مانیتور است. برخی از کابل ها یا آداپتور مانیتور فیک و غیر اصل باعث خراب شدن قطعات داخلی مانیتور می شود. همچنین هزینه تعمیر قطعات مانیتور به مراتب بالاتر از خرید کابل یا آداپتور اصل است.

وقتی مانیتور روشن نمی شود چی کار کنیم ؟

زمانی که مانیتور خاموش است یا روشن نمی شود، چند مرحله وجود دارد. ممکن است با طی کردن این مراحل مشکل مانیتور برطرف شود.

ابتدا باید پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید.

در مرحله بعد کابل برق را تعویض کنید. احتمال خرابی کابل برق وجود دارد.

دکمه پاور یا خاموش و روشن مانیتور را تست کنید

اگر مراحل بالا را انجام دادید و همچنان مانیتور خاموش است، متاسفانه قطعات داخلی مانیتور خراب شدند.

در ادامه دلیل خاموش بودن مانیتور را خواهیم گفت.

مانیتور ال جی روشن نمی شود

 

خرابی قطعات داخلی مانیتور روشن نمی شود

مشکلات منبع تغذیه:

یکی از دلایل رایج روشن نشدن مانیتور، مشکل منبع تغذیه است. اطمینان حاصل کنید که کابل برق به طور ایمن به مانیتور و پریز برق کارآمد متصل است. بررسی کنید که پریز برق را با وصل کردن دستگاه دیگری یا استفاده از کابل برق دیگر تامین می کند. بعلاوه، بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش یا سوئیچ مانیتور به درستی فشار داده شده است یا به حالت “روشن” تغییر وضعیت داده است.

کابل برق یا آداپتور معیوب:

یکی دیگر از دلایل احتمالی کابل برق یا آداپتور معیوب است. با گذشت زمان، کابل ها ممکن است آسیب ببینند و منجر به اختلال در منبع تغذیه شوند. سعی کنید از کابل برق یا آداپتور دیگری استفاده کنید تا ببینید آیا مانیتور روشن می شود یا خیر. اگر مانیتور با کابل دیگری روشن می شود، تعویض کابل معیوب باید مشکل را حل کند.

مشکلات ورودی نمایشگر:

گاهی اوقات، مانیتور ممکن است عملکردی داشته باشد، اما ممکن است سیگنالی را از دستگاه متصل دریافت نکند. اطمینان حاصل کنید که کابل ویدئو به طور ایمن به مانیتور و کامپیوتر یا منبع ورودی دیگر متصل است. دوبار بررسی کنید که منبع ورودی صحیح روی مانیتور انتخاب شده باشد. در صورت امکان، مانیتور را با دستگاه یا منبع ورودی دیگری تست کنید تا مشکل دستگاه اولیه را رد کنید.

اجزای معیوب:

اشکالات داخلی مانیتور می تواند از روشن شدن آن جلوگیری کند. این ایرادات ممکن است به دلایل مختلفی مانند خرابی منبع تغذیه، خازن های آسیب دیده یا معیوب بودن برد مدار باشد. در چنین مواردی، توصیه می شود از خدمات تعمیر مجاز کمک حرفه ای بخواهید یا برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی مشتری سازنده تماس بگیرید.

نتیجه گیری

برای درست کردن مانیتور خاموش، ابتدا پریز برق و کابل برق یا آداپتور مانیتور را تعویض کنید. سپس دکمه خاموش/روشن مانیتور را بررسی کنید. در مرحله بعد از متصل بودن کابل پاور به مانیتور مطمئن شوید. و در آخر اگر تمام این مراحل را انجام دادید و همچنان مانیتور مشکل داشت، به احتمال زیاد قطعات داخلی مانیتور خراب شده اند.

برای تعمیر مانیتور خاموش و انجام سرویس در محل با نمایندگی جاوید الکترونیک در تماس باشید. قطعات آسیب دیده مانیتور شامل برد پاور یا برد مین است. در بعضی مواقع اگر شدت خرابی زیاد باشد احتمال اینکه هر دو برد خراب شده باشند وجود دارد. متخصصان ما با انجام تعمیرات در محل خیال شما را بابت تعمیرات راحت می کنند.