مانیتور روشن نمی شود چرا ؟ روش تعمیر آن

مانیتور روشن نمی شود یا خاموش است. قبل از اقدام برای تعمیر توسط تعمیرکار پیشنهاد میکنیم چند مرحله ساده را انجام دهید. ممکن است با این مراحل مانیتور درست شود. در این مقاله از جاوید الکترونیک قصد داریم مانیتوری که روشن نمی شود را درست کنید. پس با ما همراه باشید:

چرا مانیتور کامپیوتر روشن نمی شود

چند دلیل ممکن برای روشن نشدن مانیتور وجود دارد:

اتصال برق: ممکن است به دلیل شل بودن یا قطع شدن کابل برق، مانیتور برق دریافت نکند. مطمئن شوید که کابل برق به طور ایمن به مانیتور و یک پریز برق کاربردی متصل است.

دکمه روشن/خاموش یا میکرو سوئیچ: بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش یا  میکرو سوئیچ مانیتور به درستی فشار داده شده است یا در وضعیت “روشن” قرار گرفته است. گاهی اوقات، ممکن است دکمه گیر کرده یا دچار مشکل شده باشد و از روشن شدن مانیتور جلوگیری کند.

مشکلات منبع تغذیه: برد پاور داخلی مانیتور شاید معیوب باشد و از دریافت یا تحویل برق جلوگیری کند. این می تواند به دلیل خرابی قطعات یا نوسانات برق رخ دهد.

کابل برق یا آداپتور معیوب: کابل برق یا آداپتوری که مانیتور را به منبع برق متصل می کند ممکن است آسیب دیده یا معیوب باشد. سعی کنید از کابل برق یا آداپتور دیگری استفاده کنید تا ببینید آیا مشکل حل می شود یا خیر.

خرابی برد مین: امکان دارد مین برد مانیتور دچار مشکل شده است. برای برطرف کرئن مشکل آن را به تعمیرکار ماهر بسپارید.

اگر اتصال برق، دکمه و کابل ها را بررسی کرده اید و مانیتور همچنان روشن نمی شود، توصیه می شود با تکنسین حرفه ای جاوید الکترونیک مشورت کنید.

پیشنهاد می شود  تعمیر مین برد مانیتور و علائم خرابی آن

علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر سامسونگ LED

شاید برای شما اتفاق بیافتد که مانیتور سامسونگ تان روشن نمی شود. اگر مانیتور samsung شما ال ای دی (LED) است و دارای آداپتور می باشد. ابتدا آداپتور آن را بررسی کنید.

آداپتور مانیتور خراب را به مانیتور دیگر بزنید یا با مولتی متر ولتاژ آداپتور را بگیرید. معمولا مانیتور های سامسونگ دارای آداپتور ۱۴v می باشند. اگر مولتی متر ولتاژ آداپتور را کمتر از ۱۴v نشان می دهد مشکل از آداپتور می باشد.

مرحله بعدی سوکت برق مانیتور است. با تکان دادن قسمتی که آداپتور به مانیتور متصل است، امکان دارد خرابی از این قسمت باشد. توجه داشته باشید که این مرحله را با فشار کم و زیاد انجام ندهید.

با انجام این مرحله از خراب بودن سوکت برق مانیتور سامسونگ مطمئن می شود، تا بعضی تعمیرکاران به فکر سوء استفاده نباشند. همچنین با هزینه کم مانیتور سامسونگ درست می شود.

اگر هیچ کدام از این مراحل تاثیری در روشن شدن مانیتور سامسونگ نشد، بهتر است برای تعمیر مانیتور SAMSUNG آن را به جاوید الکترونیک بسپارید. تعمیرکاران متخصص ما با هزینه مناسب و در محل تعمیرات را انجام دهند.

مانیتور سامسونگ روشن نمی شود

مانیتور کامپیوتر (LCD) سامسونگ روشن نمی شود

وقتی مانیتور ال سی دی (LCD) سامسونگ روشن نمی شود، ابتدا پریز برق را بررسی کنید. از وصل بودن کامل کابل برق اطمینان داشته باشید. در مرحله بعد کابل برق مانیتور را تعویض یا با دستگاه دیگر امتحان کنید. با انجام این مراحل ممکن است مانیتور دوباره روشن شود.

اگر مانیتور ال سی دی سامسونگ با انجام این مراحل بازهم خاموش است، احتمال خرابی برد پاور و برد مین است. بردپاور مانیتور ال سی دی (LCD) وظیفه تامین برق مانیتور را دارد و در صورت خرابی از روشن شدن مانیتور جلوگیری می کند. در بعضی از مدل ها و سری های مانیتور سامسونگ ال سی دی (LCD) احتمال خراب شدن مین برد مانیتور زیاد است.

پیشنهاد می شود  تعمیر مانیتور شکسته و تعویض پنل در محل

جلوگیری از خاموش شدن مانیتور

مهم ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی مانیتور نوسانات برق است. برای کنترل این نوسانات حتما از محافظ برق استفاده کنید.

دلیل بعدی خاموش شدن مانیتور استفاده زیاد از مانیتور است. برای کنترل این خرابی حتما در حین استفاده چند دقیقه ای مانیتور را خاموش کنید. معمولا هر دو سه ساعت استفاده ۱۰ دقیقه مانیتور را خاموش کنید. با انجام این کار گرما داخل مانیتور کاهش یابد، و به دیرتر خراب شدن مانیتور کمک کنید.

استفاده از کابل برق یا آداپتور اصلی مانیتور گزینه بعدی در خاموش شدن مانیتور است. برخی از کابل ها یا آداپتور مانیتور فیک و غیر اصل باعث خراب شدن قطعات داخلی مانیتور می شود. همچنین هزینه تعمیر قطعات مانیتور به مراتب بالاتر از خرید کابل یا آداپتور اصل است.

وقتی مانیتور روشن نمی شود چی کار کنیم ؟

زمانی که مانیتور خاموش است یا روشن نمی شود، چند مرحله وجود دارد. ممکن است با طی کردن این مراحل مشکل مانیتور برطرف شود.

ابتدا باید پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید.

در مرحله بعد کابل برق را تعویض کنید. احتمال خرابی کابل برق وجود دارد.

دکمه پاور یا خاموش و روشن مانیتور را تست کنید

اگر مراحل بالا را انجام دادید و همچنان مانیتور خاموش است، متاسفانه قطعات داخلی مانیتور خراب شدند.

در ادامه دلیل خاموش بودن مانیتور را خواهیم گفت.

علت روشن نشدن مانیتور ال جی (LCD) قدیمی

اگر مانیتور ال جی روشن نمی شود ابتدا کابل برق و پریز برق را تست کنید. ابتدا پریز برق یا کابل برق مانیتور ال جی را تعویض کنید. اگر مانیتور روشن شد که ایراد از کابل بوده است. اما اگر همچنان مانیتور روشن نمی شود، احتمال خرابی در برد پاور یا برد مین مانیتور الجی می باشد.

برای تشخیص خرابی و تعمیر برد پاور و مین برد مانیتور ال جی را به متخصصان جاوید الکترونیک بسپارید. ما با سرویس در محل به شما اطمینان می دهیم که مانیتور الجی خراب را با مناسب ترین قیمت تعمیر کنیم. همچنین تعمیرات مانیتور ال جی جاوید الکترونیک دارای ضمانتنامه تا ۶ ماه است.

مانیتور ال جی روشن نمی شود

 

خرابی قطعات داخلی مانیتور روشن نمی شود

مشکلات منبع تغذیه:

یکی از دلایل رایج روشن نشدن مانیتور، مشکل منبع تغذیه است. اطمینان حاصل کنید که کابل برق به طور ایمن به مانیتور و پریز برق کارآمد متصل است. بررسی کنید که پریز برق را با وصل کردن دستگاه دیگری یا استفاده از کابل برق دیگر تامین می کند. بعلاوه، بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش یا سوئیچ مانیتور به درستی فشار داده شده است یا به حالت “روشن” تغییر وضعیت داده است.

کابل برق یا آداپتور معیوب:

یکی دیگر از دلایل احتمالی کابل برق یا آداپتور معیوب است. با گذشت زمان، کابل ها ممکن است آسیب ببینند و منجر به اختلال در منبع تغذیه شوند. سعی کنید از کابل برق یا آداپتور دیگری استفاده کنید تا ببینید آیا مانیتور روشن می شود یا خیر. اگر مانیتور با کابل دیگری روشن می شود، تعویض کابل معیوب باید مشکل را حل کند.

مشکلات ورودی نمایشگر:

گاهی اوقات، مانیتور ممکن است عملکردی داشته باشد، اما ممکن است سیگنالی را از دستگاه متصل دریافت نکند. اطمینان حاصل کنید که کابل ویدئو به طور ایمن به مانیتور و کامپیوتر یا منبع ورودی دیگر متصل است. دوبار بررسی کنید که منبع ورودی صحیح روی مانیتور انتخاب شده باشد. در صورت امکان، مانیتور را با دستگاه یا منبع ورودی دیگری تست کنید تا مشکل دستگاه اولیه را رد کنید.

اجزای معیوب:

اشکالات داخلی مانیتور می تواند از روشن شدن آن جلوگیری کند. این ایرادات ممکن است به دلایل مختلفی مانند خرابی منبع تغذیه، خازن های آسیب دیده یا معیوب بودن برد مدار باشد. در چنین مواردی، توصیه می شود از خدمات تعمیر مجاز کمک حرفه ای بخواهید یا برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی مشتری سازنده تماس بگیرید.

نتیجه گیری

برای درست کردن مانیتور خاموش، ابتدا پریز برق و کابل برق یا آداپتور مانیتور را تعویض کنید. سپس دکمه خاموش/روشن مانیتور را بررسی کنید. در مرحله بعد از متصل بودن کابل پاور به مانیتور مطمئن شوید. و در آخر اگر تمام این مراحل را انجام دادید و همچنان مانیتور مشکل داشت، به احتمال زیاد قطعات داخلی مانیتور خراب شده اند.

برای تعمیر مانیتور خاموش و انجام سرویس در محل با نمایندگی جاوید الکترونیک در تماس باشید. قطعات آسیب دیده مانیتور شامل برد پاور یا برد مین است. در بعضی مواقع اگر شدت خرابی زیاد باشد احتمال اینکه هر دو برد خراب شده باشند وجود دارد. متخصصان ما با انجام تعمیرات در محل خیال شما را بابت تعمیرات راحت می کنند.

ثبت ديدگاه

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟