تصویر مانیتور سیاه شده

سیاه شدن تصویر مانیتور- جاوید الکترونیک

تصویر تیره یا سیاه شده در صفحه مانیتور یکی از مشکلات متداولی است که ممکن است در زمان استفاده با آن مواجه شوید. در این مقاله، ما به بررسی اصلی‌ ترین علل و راه‌حل‌ های ممکن برای رفع تصاویر سیاه شده در مانیتور می پردازیم و به شما کمک می کنیم تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

در صورتی که نیاز به تعمیر مانیتور یا سوال و مشاوره دارید حتما با ما تماس بگیرید. ما در مجموعه جاوید الکترونیک با مشاوره و راهنمایی رایگان و کامل به شما کمک خواهیم کرد.

۴ عوامل اصلی تصاویر مانیتور سیاه شده

تصویر مانیتور سیاه شده به ۴ عامل مهم و اصلی بستگی دارد. با بررسی هر کدام از این موارد و روش هایی که در ادامه خواهیم گفت، می توانید مشکل سیاهی تصویر مانیتور را برطرف کنید.

۱- کابل‌ های اتصال

۲- کارت گرافیک

۳- تنظیمات نمایش

۴- خرابی قطعات داخلی مانیتور

در ادامه تمام این موارد را با جزئیات با هم بررسی خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم قبل از تعمیر مانیتور این موارد را بررسی کنید تا در صرف زمان و هزینه صرفه جویی کنید.

تصویر مانیتور سیاه شده- جاوید الکترونیک

رفع مشکل تصویر مانیتور سیاه شده

برای برطرف کردن مشکل تصویر سیاه شده مانیتور می‌توانید مراحل زیر را امتحان کنید:

بررسی اتصال‌ها:

یکی از علل اصلی تصویر سیاه شده در مانیتور، ممکن است کابل‌ های اتصال مانیتور به کارت گرافیک یا دستگاه مبدا باشد. کابل‌ های خراب یا اتصال نادرست می‌تواند به مشکلات تصویر منجر شود. برای بررسی این مشکل، مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا از اتصال کابل بین مانیتور و کامپیوتر اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که کابل به درستی وصل شده باشد.

سپس کابل ها را چک کنید تا پاره یا آسیب دیده نباشند و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید.

تنظیمات منوی مانیتور:

منوی مانیتور را با دکمه های موجود روی مانیتور باز کنید و تنظیمات آن را چک کنید. تنظیمات مانیتور از جمله روشنایی، کنتراست و وضوح ممکن است به طور نادرست تنظیم شده باشند. با چک کردن و تنظیم مجدد تنظیمات مانیتور، ممکن است مشکل برطرف شود. در بعضی موارد به صورت اتفاقی روشنایی مانیتور کم می شود و باعث تاریک شدن صفحه مانیتور می شود.

تنظیمات نمایش مانیتور می‌توانند تصویر را تحت تأثیر قرار دهند. اگر تنظیمات نمایش اشتباهی تغییر کرده باشد یا با مشکلی روبرو باشید، ممکن است تصاویر تیره یا سیاه شوند. برای بررسی این مشکل، تنظیمات نمایش را بررسی کرده و به حالت پیش‌فرض بازگردانید. این کار ممکن است مشکل را حل کند.

تنظیم ورودی مانیتور سیاه شده

مطمئن شوید که تنظیمات مانیتور درست باشد. اگر ممکن است مانیتور شما ورودی چندگانه داشته باشد (مانند HDMI و VGA)، تنظیمات ورودی را برای دیدن تصویر مناسب انتخاب کنید.

راه اندازی مجدد:

تمام کابل های متصل به کامپیوتر و مانیتور را جدا کنید و دوباره آنها را تک به تک متصل کنید. اگر مشکل از اتصال کابل ها باشد ممکن است ایراد برطرف شود.

تغییر رزولیشن:

در بعضی مواقع رزولیشن کامپیوتر با مانیتور تفاوت دارد و کامپیوتر نمی تواند رزولیشن استاندارد مانیتور را ارائه دهید. این مشکل را می توانید با تغییر رزولیشن کامپیوتر در قسمت Display setting تغییر دهید و با مانیتور ست کنید.

آزمایش با کامپیوتر دیگر:

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای تشخیص خرابی در مانیتور و کامپیوتر همین است. شما برای این کار به یک مانیتور یا کامپیوتر دیگر نیاز دارید. حتی می توانید مانیتور را به لپ تاپ یا کنسول بازی بزنید. در این صورت اگر مانیتور خراب باشد تصویری به ما نمایش نخواهد داد در غیر این صورت اگر تصویر نمایش بدهد امکان خرابی کامپیوتر وجود دارد.

بررسی کارت گرافیک:

کارت گرافیک یکی از اجزای مهم در نمایش تصاویر بر روی مانیتور است. اگر کارت گرافیک دچار مشکل شود یا نیاز به بروزرسانی داشته باشد، ممکن است تصاویر سیاه شود یا با مشکلات دیگری مواجه شوید. برای بررسی این مشکل، ابتدا از بروز بودن درایور های کارت گرافیک اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل ادامه دارد، ممکن است نیاز به تعویض کارت گرافیک داشته باشید.

مشکلات قطعات داخلی مانیتور در سیاه شدن تصویر

خرابی و مشکل در قطعات مانیتور یکی دیگر از عواملی است که تصویر سیاه می شود. اگر تمام موارد بالا را انجام دادید و مشکل تصویر سیاه شده پابرجاست، احتمالا مانیتور خراب شده است. در این صورت پیشنهاد می کنم مانیتور را جهت تعمیر به تعمیرکاران جاوید الکترونیک بسپارید.

کدام قطعات داخلی باعث سیاه شدن تصویر مانیتور می شود ؟

به طور معمول در مانیتور های ال سی دی (LCD) اگر به صورت طبیعی و اتفاقی تصویر مانیتور سیاه شده، به دلیل خرابی در برد پاور و مین برد می باشد. این موارد به صورت کلی می باشد و ممکن است در بعضی موارد قطعات دیگر خراب شوند. در بعضی موارد به دلیل ضربه و مایعات بر روی مانیتور ممکن است تصاویر آن سیاه شود. که در این صورت باید مانیتور توسط تعمیرکار باز شود و تمام قطعات داخلی مانیتور را تست و بررسی کند.

اما در مانیتور های ال ای دی (LED) متفاوت است. معمولا قطعات مین برد و بک لایت می تواند جزء عواملی باشد که تصویر مانیتور سیاه شده. در صورتی که مانیتور دچار ضربه یا نوسانات برق شده ممکن است موارد و قطعات دیگر مانیتور آسیب دیده باشند. در هر صورت این موارد کلی می باشد و ممکن است در هر مانیتوری متفاوت باشد.

معمولا برای عیب یابی دقیق باید مانیتور توسط نمایندگی مجاز و تعمیر کار متخصص باز شود و تک تک قطعات تست و بررسی شوند.

در صورتی که نیاز به تعمیر تخصصی مانیتور در محل دارید با شماره ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

تصویر مانیتور سیاه شده را با توجه به مواردی که به صورت کامل توضیح دادیم می توانید برطرف کنید. در صورتی که مشکلات سخت افزاری باعث بروز چنین مشکلی شد پیشنهاد می کنیم برای تعمیر آن به متخصص مراجعه کنید. ۴ عامل اصلی و مهم در سیاه شدن تصویر مانیتور کابل اتصال، کارت گرافیک، تنظیمات نمایش و قطعات داخلی می باشد. ما در این مقاله تمام این موارد را با جزئیات گفتیم، بعضی از این موارد را می توانید خودتان بررسی کنید و رفع کنید.

امیدواریم با انجام این موارد مشکل سیاهی تصویر مانیتورتان برطرف شود. در صورتی که مشکل و یا سوالی داشتید حتما با ما تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟