سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ

آنچه در این مطلب می خوانید...
سیاه و تاریک شدن صفحه تلویزیون سامسونگ- جاوید الکترونیک

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای کاربران این تلویزیون ها پیش بیاید. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. برای اینکه علت و روش رفع این مشکل را می خواهید بدانید با ما همراه باشید. در این مقاله روش هایی خواهیم گفت که شاید خودتان بتوانید مشکل تاریکی صفحه تلویزیون سامسونگ را برطرف کنید. اما اگر مشکل جدی بود برای تعمیر تلویزیون سامسونگ با جاوید الکترونیک تماس بگیرید تا تکنسین در محل مشکل را برطرف کند.

مشکلات نرم افزاری در سیاهی قسمتی از تلویزیون سامسونگ

در برخی موارد، سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ می تواند ناشی از مشکلات نرم افزاری باشد. برای رفع این مشکل، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تنظیمات اشتباه نور پس زمینه یا صرفه جویی انرژی

نور پس زمینه تلویزیون، وظیفه تامین نور مورد نیاز برای نمایش تصویر بر روی صفحه نمایش تلویزیون را بر عهده دارد. تنظیمات نور پس زمینه تلویزیون می تواند بر میزان روشنایی تصویر تاثیر بگذارد. اگر تنظیمات نور پس زمینه تلویزیون به درستی تنظیم نشده باشند، ممکن است باعث سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون شوند.

برای بررسی تنظیمات نور پس زمینه تلویزیون، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تلویزیون را روشن کنید.
 2. دکمه های منو را فشار داده و وارد تنظیمات تلویزیون شوید.
 3. گزینه “تصویر” را انتخاب کنید.
 4. گزینه “نور پس زمینه” را انتخاب کنید.
 5. مقدار نور پس زمینه را تنظیم کنید.

مقدار نور پس زمینه تلویزیون را به حداکثر برسانید. اگر با این کار مشکل برطرف شد، مشکل از تنظیمات نور پس زمینه تلویزیون بوده است.

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ- جاوید الکترونیک

 • مشکل در نرم افزار داخلی تلویزیون

در برخی موارد، ممکن است مشکل از نرم افزار داخلی تلویزیون باشد. نرم افزار تلویزیون مسئول کنترل تمام عملکردهای تلویزیون است. اگر نرم افزار تلویزیون دچار مشکل شود، ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی در تلویزیون شود، از جمله سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون samsung.

برای رفع مشکلات نرم افزاری تلویزیون سامسونگ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تلویزیون را خاموش کرده و سپس دوباره روشن کنید.
 2. تلویزیون را به روز رسانی کنید.

اگر با انجام این مراحل مشکل برطرف نشد، احتمالاً مشکل از قطعات سخت افزاری تلویزیون است. باید تلویزیون توسط یک تکنسین متخصص بررسی و تعمیر شود. حتما تلویزیون را به نمایندگی معتبر که ضمانت تعمیر خواهد داد، تحویل دهید.

نمایندگی جاوید الکترونیک تمام خدمات و  تعمیرات تلویزیون سامسونگ را در محل و با ضمانت نامه تا ۶ ماه ارائه می دهد.

مشکلات سخت افزاری در سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

متداول ترین علت سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ، خرابی بک لایت تلویزیون است. بک لایت، منبع نور تلویزیون است و اگر خراب شود، قسمتی یا تمام صفحه تلویزیون سیاه می شود.

خرابی بک لایت تلویزیون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • استفاده بیش از حد از تلویزیون

استفاده بیش از حد از تلویزیون می تواند باعث کاهش عمر مفید بک لایت تلویزیون شود. اگر تلویزیون خود را به طور مداوم و برای مدت طولانی روشن می کنید، ممکن است باعث خرابی بک لایت تلویزیون شوید.

 • ضربه خوردن به تلویزیون

ضربه خوردن به تلویزیون می تواند باعث آسیب دیدن بک لایت تلویزیون شود. اگر تلویزیون شما ضربه خورده است، ممکن است باعث خرابی بک لایت تلویزیون شود.

 • نوسانات برق

نوسانات برق می تواند باعث آسیب دیدن قطعات الکترونیکی تلویزیون شود. اگر تلویزیون شما در معرض نوسانات برق قرار گرفته است، ممکن است باعث خرابی بک لایت تلویزیون شود.

 • خرابی قطعات داخلی تلویزیون

خرابی سایر قطعات داخلی تلویزیون نیز می تواند باعث خرابی بک لایت تلویزیون شود. اگر تلویزیون شما دچار مشکل دیگری شده است، ممکن است باعث خرابی بک لایت تلویزیون شود.

در صورتی که بک لایت تلویزیون خراب شده باشد، برای رفع مشکل باید بک لایت تلویزیون را تعویض کنید. برای این کار می توانید از تکنسین های متخصص جاوید الکترونیک کمک بگیرید، پس با ما تماس بگیرید.

سایر مشکلات قطعات داخلی تلویزیون

علاوه بر خرابی بک لایت، مشکلات سخت افزاری دیگری نیز می توانند باعث سیاه شدن قسمتی یا تمام تصویر تلویزیون سامسونگ شوند، از جمله:

 • خرابی پیکسل های تلویزیون

پیکسل ها، واحدهای سازنده صفحه نمایش تلویزیون هستند. اگر یکی از پیکسل ها خراب شود، ممکن است به شکل یک نقطه سیاه در تصویر تلویزیون ظاهر شود.

 • خرابی برد اینورتور تصویر

برد اینوتور تصویر، وظیفه کنترل نور پس زمینه تلویزیون را بر عهده دارد. اگر این برد خراب شود، ممکن است باعث سیاه شدن قسمتی یا تمام صفحه تلویزیون شود.

 • خرابی برد اصلی یا مین برد تلویزیون سامسونگ

برد اصلی تلویزیون، مرکز کنترل تمام عملکردهای تلویزیون است. اگر این برد خراب شود، ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی در تلویزیون شود، از جمله تاریک شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ.

در صورتی که با بررسی های اولیه مشخص شود که مشکل از قطعات سخت افزاری تلویزیون است، باید تلویزیون توسط یک تکنسین متخصص بررسی شود تا علت دقیق مشکل مشخص شود.

راه حل های خانگی برای رفع مشکل سیاهی قسمتی از تصویر تلویزیون Samsung

در برخی موارد، ممکن است بتوانید با انجام برخی راه حل های خانگی مشکل سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ را برطرف کنید. این راه حل ها عبارتند از:

 • تمیز کردن تلویزیون

اگر تلویزیون شما کثیف باشد، ممکن است نور پس زمینه آن به درستی کار نکند و باعث تاریک شدن قسمتی از صفحه تلویزیون شود. برای تمیز کردن تلویزیون، از یک پارچه نرم و کمی آب استفاده کنید.

 • تنظیم مجدد تلویزیون

اگر تلویزیون شما تنظیمات اشتباهی داشته باشد، ممکن است باعث تاریک شدن قسمتی از صفحه آن شود. برای تنظیم مجدد تلویزیون، دکمه های منو را فشار داده و وارد تنظیمات تلویزیون شوید. سپس، گزینه “تنظیم مجدد” را انتخاب کنید.

 • تعویض کابل ها

اگر کابل های تلویزیون شما خراب شده باشند، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در تصویر تلویزیون شوند. برای بررسی کابل ها، آنها را از تلویزیون و دستگاه های خارجی جدا کرده و دوباره وصل کنید.

اگر با انجام این راه حل ها مشکل برطرف نشد، احتمالاً مشکل از قطعات سخت افزاری تلویزیون است و باید توسط یک تکنسین متخصص بررسی و تعمیر شود.

نتیجه گیری

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون سامسونگ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای رفع این مشکل، ابتدا باید علت دقیق مشکل را مشخص کنید. اگر مشکل از مشکلات نرم افزاری باشد، می توانید با انجام برخی اقدامات ساده آن را برطرف کنید. اما اگر مشکل از قطعات سخت افزاری باشد، باید تلویزیون توسط یک تکنسین متخصص بررسی شود. در این مقاله تمام موارد که باعث تاریکی قسمتی از صفحه تلویزیون سامسونگ می شود را توضیح دادیم. همجنین جند روش ساده که با انجام دادن /انها شاید مشکل برطرف شود را خدمتتان ارائه دادیم. در صورتی که مشکل برطرف نشد با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱- آیا مشکل صفحه نمایش سیاه در همه مدل های تلویزیون سامسونگ رایج است؟

بروز مشکل صفحه نمایش سیاه در مدل های مختلف تلویزیون سامسونگ متفاوت است. و ممکن هست برای هر تلویزیون اتفاق بیافتد. اما در برخی از تلویزیون ها این مورد بیشتر اتفاق می افتد.

۲- هر چند وقت یک بار باید نرم افزار تلویزیون سامسونگ خود را به روز کنم؟

توصیه می‌شود که بروزرسانی‌های نرم‌افزار را به طور مرتب، حداقل یک بار در ماه، بررسی کنید تا مطمئن شوید که تلویزیون شما آخرین نرم افزار را اجرا می‌کند.

۳- آیا اگر مشکل صفحه سیاه تلویزیون به موقع برطرف نشود، مشکلی دارد؟

در حالی که پرداختن به مشکل ضروری است، اما اگر مشکل به موقع حل شود معمولاً باعث خرابی دیگر قطعات تلویزیون نخواهد شد.

ثبت ديدگاه