تلویزیون ال جی صدا دارد تصویر ندارد

آنچه در این مطلب می خوانید...
تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد- جاوید الکترونیک

تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد، یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برایتان اتفاق بیافتد. گاهی اوقات تلویزیون روشن می کنید و هیچ تصویری نمایش نمی دهد یا بعد از مدتی تصویر قطع می شود اما همچنان صدا دارد. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از تنظیمات ساده تا خرابی های پیچیده‌تر. اما مهم ترین دلیل چنین اتفاقی خرابی بک لایت یا نورپس زمینه تلویزیون الجی می باشد.

در این مقاله از جاوید الکترونیک، علت های بروز چنین مشکلی  و روش های عیب یابی و رفع آنها را خواهیم گفت. اگر مشکل از قطعات داخلی تلویزیون بود، می توانید برای تعمیر تلویزیون ال جی در محل با ما در تماس باشید.

علت هایی که تلویزیون الجی صدا دارد اما تصویر ندارد

عواملی که باعث بروز چنین مشکلی در تلویزیون می شود، عبارتند از:

1- کابل ها و اتصالات

2- مشکل در منبع ورودی

3- پنل تلویزیون

4- بک لایت

5- خرابی برد T-con

در ادامه تک تک این موارد را باهم بررسی خواهیم کرد.

تلویزیون الجی صدا دارد اما تصویر ندارد- javid electronic

عیب یابی کابل ها و اتصالات:

ابتدا کابل های انتقال تصویر را بررسی کنید. اگر از کابل hdmi استفاده می کنید، از سالم بودن کابل اطمینان حاصل کنید. به دنبال علائم خرابی مانند پارگی یا خم شدن کابل باشید. در صورت مشاهده علائم خرابی، کابل HDMI را تعویض کنید.

ورودی و خروجی HDMI را تغییر دهید. از یک ورودی hdmi دیگر در تلویزیون استفاده کنید.

کابل HDMI را از تلویزیون و دستگاه منبع جدا کنید. تلویزیون را با آنتن و یا فلش هم بررسی کنید. می توانید یک فلش به تلویزیون متصل کنید، اگر همچنان تلویزیون ال جی صدا دارد اما تصویر ندارد پس مشکل از کابل ها نمی باشد.

بررسی مشکلات مربوط به منبع ورودی:

منبع ورودی (مثلاً کنسول بازی یا گیرنده دیجیتال) را خاموش و روشن کنید. از سالم بودن منبع ورودی و کابل‌های آن اطمینان حاصل کنید. منبع ورودی دیگری را امتحان کنید. از یک دستگاه دیگر مانند لپ تاپ یا کنسول بازی به عنوان منبع ورودی استفاده کنید.

عیب یابی پنل تلویزیون الجی:

یکی از عواملی که باعث می شود، تلویزیون ال جی تصویر ندارد ولی صدا دارد، پنل است. در صورتی که تلویزیون ضربه یا آب خورده باشد، ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شود. برای اینکه متوجه شوید پنل تلویزیون آسیب دیده است، مراحل زیر را انجام دهید. زمانی که تلویزیون خاموش است، در یک محیط تاریک با استفاده از یک چراغ قوه به صفحه نمایش نزدیک شوید و به دنبال سایه‌های روشن یا تاریک باشید. در صورتی که چنین علائمی مشاهده کردید، پنل تلویزیون باید تعویض شود. در حال حاضر پنل تلویزیون ها موجود نمی باشد و در کل تعویض آن به صرفه نیست. برای جلوگیری از ضربه و آسیب فیزیکی بهتر است، از محافظ صفحه نمایش تلویزیون استفاده کنید.

از دیگر عواملی که باعث خرابی پنل می شود، نفوذ مایعات در تلویزیون است. قطعات داخلی تلویزیون بسیار حساس می باشند و به محض برخورد با مایعات خراب می شوند. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان محلول تمیز کننده یا آب به صفحه تلویزیون اسپری نکنید. در جایی که رطوبت زیاد است، تلویزیون را قرار ندهید.

بهتر است زمانی که روی تلویزیون آب یا مایعات ریخته شد، از روشن کردن آن بپرهیزید و هرچه سریعتر برای رفع مشکل با متخصص و نمایندگی در ارتباط باشید.

بررسی مشکلات مربوط به بک لایت:

مهم ترین دلیلی که تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد بک لایت است. بک لایت یا نور پس زمینه است که وظیفه تامین نور در تلویزیون را برعهده دارد. بکلایت در نوع EDGE و DIRECT در تلویزیون های الجی استفاده می شوند. برای شناخت بیشتر و مزایا و معایب آنها روی کلیک کلیک کنید.

اگر تصویر تلویزیون به طور کامل تاریک است، ممکن است مشکل از بک لایت باشد. در یک محیط تاریک، به صفحه نمایش نزدیک شوید و به دنبال نور ضعیف باشید. چنانچه مشکل از بک لایت باشد، باید تلویزیون توسط تکنسین متخصص بررسی و تعویض شود. تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون های ال جی توسط تکنسین های جاوید الکترونیک در محل انجام می گردد.

5- خرابی برد تیکان الجی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد اما تصویر ندارد مشکل در برد تیکان است. برد تیکان وظیفه پردازش تصویر و ارسال آن به پنل تلویزیون را بر عهده دارد. برد T-CON در صورت خراب شد باعث عدم نمایش تصویر در تلویزیون الجی می شود.

یک روش ساده وجود دارد که بتوانید خراب بودن برد تیکان را متوجه شوید. برای تشخیص و خرابی برد تیکان، تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه تلویزیون به رنگ سرمه ای بود پس بکلایت تلویزیون کار می کند و سالم است و خرابی از برد تیکان می باشد.

در بعضی مواقع اگر آی سی GPU برد تیکان سالم باشد، امکان تعمیر برد وجود دارد. اما در غیر این صورت راهی جز تعویض کامل برد تیکان نیست.

هزینه تعمیر و تعویض برد تیکان با توجه به نوع تلویزیون، مدل و اندازه تلویزیون متفاوت است. برای هزینه دقیق تعمیرات می توانید با ما تماس بگیرید.

عیب یابی مشکل تلویزیون ال جی صدا دارد تصویر ندارد در منزل

برای اینکه تشخیص دهید مشکل از کدام قسمت تلویزیون است، ابتدا تلویزیون را روشن کنید، چنانچه صفحه نمایش سیاه بود و اصلا نوری در تصویر نیست، مشکل از بک لایت تلویزیون الجی است. اما اگر پس از روشن کردن تصویر تلویزیون سرمه ای بود به این معنی است که بک لایت سالم است و مشکل از برد تیکان و پنل است. این موارد فقط برای آگاهی شماست اگر تخصص کافی ندارید، از باز کردن تلویزیون و دست کاری آن خودداری فرمایید. تلویزیون را به تعمیرکار متخصص بسپارید.

هزینه تعمیرات تلویزیون ال جی که صدا دارد ولی تصویر ندارد

هزینه تعمیرات تلویزیون ال جی که صدا دارد ولی تصویر ندارد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

مدل تلویزیون: مدل های جدیدتر و گران‌تر معمولاً هزینه تعمیرات بیشتری دارند.

نوع خرابی: برخی از خرابی‌ها مانند مشکلات مربوط به تنظیمات یا اتصالات، به سادگی و با کمترین هزینه قابل حل هستند. اما خرابی های پیچیده‌تر مانند خرابی پنل یا برد مین، به تعمیرات تخصصی و قطعات یدکی نیاز دارند و هزینه بیشتری دارند.

قطعات مورد نیاز: در صورت نیاز به تعویض قطعات، هزینه قطعات یدکی به نوع و مدل قطعه بستگی دارد.

به طور کلی، هزینه تعمیرات تلویزیون ال جی که صدا دارد ولی تصویر ندارد می‌تواند از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر باشد.

برای برآورد دقیق هزینه تعمیرات، می توانید با ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله از جاوید الکترونیک یکی از مشکلات رایج تلویزیون های الجی که صدا دارد ولی تصویر ندارد را با هم بررسی کردیم. مشکلی که از خرابی قطعات داخلی مثل بک لایت و برد تیکان تا مشکل در کابل ها و اتصالات تلویزیون و عواملی که خودمان (مانند ضربه و برخورد مایعات به تلویزیون) باعث بروز آن می شویم را گفتیم. برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش عمر تلویزیون مواردی که گفتیم را رعایت کنید. و در آخر برای تعمیر قطعات تلویزیون ال جی می توانید با ما در ارتباط باشید.

نظرات و تجربه خود را با نوشتن دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

ثبت ديدگاه

از ما بپرس
1
شروع گفتگو در واتساپ
Scan the code
سلام به جاوید الکترونیک خوش آمدید، چطور می تونیم کمک تون کنیم؟