رفع به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ

آنچه در این مطلب می خوانید...

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ از دیگر مشکلاتی است که ممکن هست هر لحظه اتفاق بیافتد. بهتر از برای جلوگیری قاطی شدن رنگ تلویزیون سامسونگ اطلاعات و روش های جلوگیری از این اتفاق را بدانیم. ما در این مقاله آموزشی از جاوید الکترونیک قصد داریم عوامل و دلایل بروز چنین مشکلی را کامل توضیح دهیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشبد.

همچنین در صورتی که مشکل از قطعات داخلی تلویزیون بود، می توانید برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل با شماره جاوید الکترونیک تماس بگیرید.

دلایل به هم ریختن رنگ تلویزیون سامسونگ:

یه سری دلایل وجود داره که باعث بهم ریختگی رنگ در تلویزیون های سامسونگ می شود، این موارد را با هم بررسی می کنیم:

 1. تنظیمات رنگ:

 • تنظیمات تصویر: گاهی اوقات، به هم ریختگی رنگ به دلیل تنظیمات نامناسب تصویر است. برای رفع این مشکل، به منوی تنظیمات تلویزیون بروید و گزینه‌های مربوط به رنگ، مانند “حالت تصویر”، “دمای رنگ”، “کنتراست” و “روشنایی” را بررسی کنید. تنظیمات را به حالت استاندارد یا دلخواه خود تغییر دهید.
 • تنظیمات مُد رنگ: تلویزیون‌های سامسونگ مُدهای مختلف رنگی مانند “استاندارد”، “طبیعی”، “سرد” و “گرم” دارند. ممکن است مُد رنگی انتخابی شما با سلیقه تان مطابقت نداشته باشد. مُد رنگ را به دلخواه خود تغییر دهید.
 1. مشکل در کابل‌ها:

کابل‌ های رابط بین تلویزیون و دستگاه‌های دیگر نیز می‌توانند باعث بروز مشکلاتی مانند به هم ریختگی رنگ شوند. اگر کابل‌ها آسیب دیده یا معیوب باشند، سیگنال رنگی به درستی منتقل نمی‌شود و در نتیجه رنگ تصویر به هم می‌ریزد.

 • اتصالات شل: اگر کابل های HDMI یا AV به درستی به تلویزیون و دستگاه پخش متصل نشده باشند، ممکن است در رنگ تصویر اختلال ایجاد شود. اتصالات را بررسی و در صورت نیاز محکم کنید.
 • کابل‌های معیوب: اگر کابل ها آسیب دیده یا معیوب باشند، می‌توانند باعث به هم ریختگی رنگ شوند. از کابل‌های سالم و باکیفیت استفاده کنید.
 1. مشکل در منبع ورودی:

 • برخی از دستگاه های پخش ممکن است سیگنال رنگی با کیفیتی ارسال نکنند. اگر مشکل فقط در هنگام استفاده از یک دستگاه خاص مشاهده می‌شود، تنظیمات آن دستگاه را بررسی کنید.
 • نویز در سیگنال: نویز در سیگنال ورودی می‌تواند باعث اختلال در رنگ تصویر شود. اگر از آنتن استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که به درستی نصب شده است.
 1. مشکل در قطعات داخلی تلویزیون:

 • خرابی و ضعف در قطعات تلویزیون سامسونگ می تواند باعث بروز چنین اتفاقی شود. اگر با انجام راهکارهای بالا مشکل برطرف نشد، احتمالاً پنل تلویزیون آسیب دیده است. در این صورت، باید تلویزیون توسط تکنسین باز و عیب یابی شود. سپس اقدام به تعمیر تلویزیون کند. در ادامه قطعاتی که باعث چنین مشکل در تلویزیون سامسونگ می شوند را خواهیم گفت.

به هم ریختگی رنگ تلویزیون Samsung- جاوید الکترونیک

نکات مهم:

 • اگر مشکل فقط در هنگام تماشای یک برنامه خاص مشاهده می‌شود، ممکن است مشکل از خود برنامه باشد و به تلویزیون مربوط نباشد.
 • اگر از تلویزیون به مدت طولانی استفاده می‌کنید، به آن استراحت دهید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری شود. معمولا هر ۲ یا ۳ ساعت استفاده حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه تلویزیون را خاموش کنید. گرما یکی از دلایل خرابی تلویزیون است.

راهکار های رفع مشکل قاطی شدن رنگ تلویزیون سامسونگ

در صورتی که با به هم ریختگی رنگ در تلویزیون سامسونگ خود مواجه هستید، ابتدا باید سعی کنید مشکل را با انجام راهکار های زیر برطرف کنید:

 • تنظیمات رنگ تلویزیون را بررسی کنید.
 • کابل ها را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • از یک دستگاه پخش دیگر استفاده کنید.
 • تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.
 • و در مرحله آخر با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

اگر با انجام راهکارهای بالا مشکل برطرف نشد، احتمالاً مشکل از قطعات داخلی تلویزیون است. در این صورت، باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند.

توجه: تعمیر تلویزیون کار تخصصی است و باید توسط افراد متخصص انجام شود. هرگونه تلاش برای تعمیر تلویزیون بدون دانش و مهارت کافی می‌تواند به آسیب بیشتر دستگاه منجر شود.

قطعات داخلی تلویزیون سامسونگ که باعث به هم ریختگی رنگ می شود

قطعات سخت افزاری مختلفی در تلویزیون سامسونگ وجود دارند که خرابی آنها می تواند منجر به بهم ریختگی رنگ شود. برخی از قطعات سخت افزاری که ممکن است باعث این مشکل شوند عبارتند از:

 1. پنل:

پنل مهمترین بخش تلویزیون است که تصاویر را نمایش می دهد. خرابی پنل می تواند باعث بهم ریختگی رنگ، خطوط رنگی، لکه های رنگی و یا حتی خاموش شدن کامل صفحه نمایش شود.

 1. مین برد:

برد اصلی مغز تلویزیون است که وظیفه پردازش اطلاعات و کنترل سایر بخش های تلویزیون را بر عهده دارد. خرابی برد اصلی می تواند باعث بروز مشکلاتی از جمله بهم ریختگی رنگ شود.

 1. کارت گرافیک:

کارت گرافیک وظیفه پردازش تصاویر را بر عهده دارد. خرابی کارت گرافیک می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند قاطی شدن رنگ تلویزیون، خطوط رنگی و یا عدم نمایش تصویر شود.

 1. فلت تصویر:

فلت تصویر رابط بین پنل و برد اصلی است. خرابی فلت تصویر می تواند باعث بهم ریختگی رنگ، سفیدی تصویر و یا عدم نمایش تصویر در قسمتی از صفحه نمایش شود.

 1. برد تیکان T-con:

برد T-con وظیفه کنترل پنل را بر عهده دارد. خرابی برد T-con می تواند باعث بهم ریختگی رنگ، خطوط رنگی، وضوح پایین تصویر و یا عدم نمایش تصویر شود.

علاوه بر موارد بالا، خرابی سایر قطعات سخت افزاری تلویزیون مانند خازن ها، آی سی ها و مقاومت ها نیز می تواند به طور غیر مستقیم باعث بهم ریختگی رنگ شود.

بهم ریختگی و قاطی شدن رنگ تلویزیون سامسونگ- javid electronic

تشخیص و عیب یابی به هم ریختن رنگ تلویزیون samsung

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در تشخیص علت بهم ریختگی رنگ در تلویزیون سامسونگ شما آورده شده است:

 • به الگوی بهم ریختگی رنگ توجه کنید. آیا بهم ریختگی رنگ در کل صفحه نمایش وجود دارد یا فقط در قسمتی از آن؟ آیا بهم ریختگی رنگ به صورت خطوط رنگی، لکه های رنگی و یا تغییر رنگ کلی تصویر است؟
 • به سایر علائم توجه کنید. آیا تلویزیون شما علائم دیگری مانند خاموش شدن ناگهانی، روشن نشدن، وضوح پایین تصویر و یا صدا را دارد؟
 • مدل تلویزیون خود را بررسی کنید. برخی از مدل های تلویزیون سامسونگ به دلیل نقص در طراحی یا قطعات خاص، بیشتر در معرض بهم ریختگی رنگ قرار دارند.

با ارائه این اطلاعات به تعمیرکار متخصص، می توانید به او کمک کنید تا مشکل را سریعتر و دقیق تر تشخیص دهد.

عوامل غیر طبیعی که باعث قاطی شدن رنگ تلویزیون می شود

بله، ضربه یا آب خوردگی به تلویزیون سامسونگ می تواند باعث به هم ریختگی رنگ تلویزیون شود.

ضربه:

 • ضربه به تلویزیون می تواند باعث آسیب فیزیکی به پنل، بردها، و یا سایر قطعات سخت افزاری تلویزیون شود. این آسیب فیزیکی می تواند منجر به بهم ریختگی رنگ، خطوط رنگی، لکه های رنگی و یا حتی خاموش شدن کامل صفحه نمایش شود. برای جلوگیری از ضربه به تلویزیون، آن را در مکانی امن قرار دهید و از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

آب خوردگی:

 • آب خوردگی تلویزیون می تواند باعث اتصالی کوتاه در مدارهای الکتریکی تلویزیون شود.
 • این اتصالی کوتاه می تواند باعث بهم ریختگی رنگ، خطوط رنگی، لکه های رنگی، وضوح پایین تصویر و یا خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شود.

آسیب در زمان جابه جایی:

 • میزان بهم ریختگی رنگ به شدت ضربه یا آب خوردگی بستگی دارد.
 • ضربه یا آب خوردگی جزئی ممکن است فقط باعث بهم ریختگی رنگ جزئی شود، در حالی که ضربه یا آب خوردگی شدید می تواند منجر به آسیب دائمی به تلویزیون شود.

قرار دادن تلویزیون در معرض نور خورسید:

 • از قرار دادن تلویزیون در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

رطوبت بالا:

اگر تلویزیون را در محیطی که رطوبت آن زیاد است قراد داده اید، حتما آن را تغییر دهید. یکی از عواملی که باعث خرابی تلویزیون می شود، رطوبت بالاست.

راهکار های مفید:

 • اگر تلویزیون شما دچار ضربه یا آب خوردگی شده است، بلافاصله آن را خاموش کنید و از برق جدا کنید.
 • سعی نکنید خودتان تلویزیون را تعمیر کنید، زیرا ممکن است به آن آسیب بیشتری برسانید.
 • با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند.

نتیجه گیری

در این مقاله جامع و کاربری علت و دلایل به هم ریختگی و قاطی شدن رنگ تلویزیون سامسونگ را توضیح دادیم. چنانچه مشکل بهم ریختگی رنگ از تنظیمات، کابل ها تصویر و منبع ورودی نبود قطعا خرابی در قطعات تلویزیون سامسونگ می باشد. برای رفع مشکل مواردی را در این مقاله به شما ارائه دادیم. اگر با انجام این مراحل و راهکارها مشکل برطرف نشد تلویزیون باید توسط تکنسین تعمیر شود. هرسوال یا مشکلی درباره تلویزیون سامسونگ دارید با جاوید الکترونیک در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه