تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد چرا؟

آنچه در این مطلب می خوانید...
تلویزیون SAMSUNG صدا دارد اما تصویر ندارد- JAVID ELECTRONIC

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد از جمله مشکلات شایع است که ممکن است هر لحظه اتفاق بیافتد. این مشکل معمولا به دلیل خرابی بک لایت تلویزیون است، اما مواردی دیگری نیز در تصویر ندادن تلویزیون سامسونگ تاثیر گذار است که در این مقاله همه آنها را خواهیم گفت. در صورتی که مشکل از قطعات داخلی است می توانید برای تعمیرات تلویزیون سامسونگ در محل با نمایندگی جاوید الکترونیک تماس بگیرید.

عوامل تاثیر گذار که تلویزیون سامسونگ صدا دارد اما تصویر ندارد

دلایل مختلفی وجود دارد که تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد عبارتند از:

۱- بک لایت یا نور پس زمینه

۲- خرابی برد تیکان

۳- آب خوردگی تلویزیون

۴-تنظیمات تلویزیون

۵- آسیب و ضربه به تلویزیون

۶- کابل های انتقال تصویر

خرابی بک لایت عامل اصلی که تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

مهم ترین دلیلی که تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد بک لایت است. بک لایت یا نور پس زمینه است که وظیفه تامین نور در تلویزیون را برعهده دارد. بکلایت در نوع EDGE و DIRECT در تلویزیون های سامسونگ استفاده می شوند.

اگر بک لایت تلویزیون خراب شود یا قسمتی از آن قطع شود، نورپس زمینه تلویزیون وجود ندارد در این صورت تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد. در صورتی که خرابی از بک لایت بود بهتر است کامل آن را تعویض کنید تا پس از مدتی دوباره به مشکل نخورید. در مواردی اگر تعداد کمی از LEDهای بک لایت خراب شده باشد می توان آن را تعمیر کرد. نمایندگی جاوید الکترونیک از بک لایت های اصلی و نو استفاده می کند، به همراه ضمانت نامه تعمیر تا ۶ ماه بی قید و شرط. همچنین تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ را در محل و در حضور خودتان انجام می دهیم. تعویض بکلایت در محل علاوه بر اینکه بر روند تعمیرات نظارت دارید از جابه جایی تلویزیون و آسیب های احتمالی در امان می باشد.

هزینه تعمیر و تعویض بک لایت به نوع بکلایت و مدل تلویزیون بستگی دارد. هر تلویزیونی دارای نور پس زمینه متفاتی می باشد که نمی توان هزینه همه آنها را در اینجا گفت. برای استعلام هزینه تعویض بک لایت کافی است، مدل تلویزیون را به تکنسین های ما بدید تا هزینه تعویض آن را دقیق اعلام کنند.

بک لایت- تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد- جاوید الکترونیک

 

خرابی برد تیکان samsung

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد اما تصویر ندارد مشکل در برد تیکان است. برد تیکان وظیفه پردازش تصویر و ارسال آن به پنل تلویزیون را بر عهده دارد. برد T-CON در صورت خراب شد باعث عدم نمایش تصویر در تلویزیون سامسونگ می شود.

یک روش ساده وجود دارد که بتوانید خراب بودن برد تیکان را متوجه شوید. برای تشخیص و خرابی برد تیکان، تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه تلویزیون به رنگ سرمه ای بود پس بکلایت تلویزیون کار می کند و سالم است و خرابی از برد تیکان می باشد.

در بعضی مواقع اگر آی سی GPU برد تیکان سالم باشد، امکان تعمیر برد وجود دارد. اما در غیر این صورت راهی جز تعویض کامل برد تیکان نیست.

هزینه تعمیر و تعویض برد تیکان با توجه به نوع تلویزیون، مدل و اندازه تلویزیون متفاوت است. برای هزینه دقیق تعمیرات می توانید با ما تماس بگیرید.

آب خوردگی تلویزیون

یکی دیگر از عواملی که باعث تصویر نداشتن تلویزیون سامسونگ می شود، نفوذ مایعات در تلویزیون است. توجه داشته باشید قطعات تلویزیون بسیار حساس می باشند و نفوذ مقداری ناچیز آب یا مایعات باعث بروز مشکلاتی می شود. تحت هیچ شرایطی آب یا محلول تمیز کننده را بر روی تلویزیون اسپری نکنید. همچنین از پارچه ای نرم و نمناک تلویزیون را تمیز کنید. قرار گرفتن تلویزیون در جایی که رطوبت آن زیاد است از دیگر مواردی است که باید رعایت شود.

تنظیمات تلویزیون

ممکن است نور پس زمینه در قسمت تنظیمات تلویزیون کم شده است. برای تنظیم مجدد و رفع مشکل وارد setting تلویزیون شوید و تنظیمات تلویزیون را ریست فکتوری کنید.

آسیب و ضربه به تلویزیون

یکی دیگر از عواملی که باعث تصویر نداشتن تلویزیون می شود، ضربه و آسیب فیزیکی به پنل تلویزیون است. متاسفانه در این مورد راهی جز تعویض تلویزیون نیست. هزینه تعویض پنل بسیار بالاست و تعویض آن به صرفه نیست. هزینه تعویض پنل حدود ۷۰ تا ۸۰ قیمت تلویزیون است.

برای جلوگیری از ضربه و آسیب بهتر است از محافظ صفحه نمایش تلویزیون استفاده کنید.

کابل تصویر hdmi

استفاده از کابل تصویر بی کیفیت و خراب یکی از مواردی است که تلویزیون سامسونگ صدا دارد اما تصویر ندارد، است. کابل HDMI که هم صدا و هم تصویر را انتقال می دهد مکن است خراب شده باشد. برای بررسی سلامت کابل می توانید یک فلش به تلویزیون متصل کنید، اگر تصویر نمایش داد پس کابل خراب است اما اگر تصویر نداد پس مشکل از تلویزیون می باشد. پیشنهاد می کنیم از کابل های اورجینال و با کیفیت و از نمایندگی معتبر تهیه فرمایید.

عیب یابی و تشخیص مشکل تلویزیون سامسونگ که صدا دارد ولی تصویر ندارد

برای اینکه تشخیص دهید مشکل از کدام قسمت تلویزیون است، ابتدا تلویزیون را روشن کنید، اگر تصویر سیاه بود مشکل از بک لایت تلویزیون است. اما اگر پس از روشن کردن تصویر تلویزیون سرمه ای بود یعنی بک لایت سالم است و مشکل از برد تیکان و پنل است. در هر صورت بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید و از دست کاری تلویزیون خودداری کنید.

جلوگیری از خرابی تلویزیون سامسونگ

برای جلوگیری از مشکلات مشابه در آینده و افزایش طول عمر تلویزیون سامسونگ، اقدامات پیشگیرانه زیر را در نظر بگیرید:

تمیز کردن تلویزیون: تلویزیون را هرچند وقت یکبار تمیز کنید. توجه داشته باشید که آب به داخل تلویزیون نفوذ نکند. از پارچه نرم مثل میکروفایبر برای تمیزی صفحه تلویزیون استفاده کنید.

دریچه ها را گردگیری کنید: دریچه های پشت تلویزیون که برای خارج شدن گرمای داخلی تلویزیون تعبیه شده اند را گردگیری کنید.

بروز رسانی سیستم عامل: سیستم عامل تلویزیون سامسونگ را بررسی کنید که آپدیت باشد. هرچند وقت یکبار این مورد را بررسی کنید.

قرار دادن تلویزیون: تلویزیون را دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. همچنین در محیط مرطوب تلویزیون را قرار ندهید.

استفاده از محافظ: از محافظ صفحه نمایش و محافظ برق برای خطرات احتمالی استفاده کنید. محافظ صفحه از برخورد شی جلوگیری می کند و به پنل تلویزیون آسیب نمی رساند.

استفاده از تلویزیون: برای افزایش طول عمر نور پس زمینه را کاهش دهید. نورپس زمینه را بین ۷۰ تا ۸۰ بذارید تا فشار کمتری به بک لایت تلویزیون وارد شود. همچنین هر ۲ ساعت استفاده از تلویزیون آن را به مدت ۱۰ دقیقه خاموش کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله یکی از مشکلات رایج تلویزیون های سامسونگ که صدا دارد ولی تصویر ندارد را با هم بررسی کردیم. مشکلی که از خرابی قطعات داخلی مثل بک لایت و برد تیکان تا مشکل در تنظیمات تلویزیون و عواملی که خودمان باعث بروز آن می شویم را گفتیم. برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش عمر تلویزیون مواردی که گفتیم را رعایت کنید. و در آخر برای تعمیر قطعات تلویزیون سامسونگ می توانید با ما در ارتباط باشید.

تجربه خود را با نوشتن دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید.

ثبت ديدگاه