دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

آنچه در این مطلب می خوانید...
روشن نشدن تلویزیون سامسونگ- javid electronic

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ به چند عامل مختلف اتفاق می افتد. گاهی این موارد به سادگی برطرف می شود و در بعضی اوقات به تعمیر تخصصی نیاز دارند. در این مقاله از جاوید الکترونیک ما قصد داریم به صورت تخصصی و با جزئیات کامل مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را توضیح دهیم. همچنین در صورتی که برای تعمیر تلویزیون سامسونگ به کمک نیاز دارید می توانید با شماره جاوید الکترونیک در تماس باشید.

تلویزیون‌های سامسونگ با تکنولوژی پیشرفته و کیفیت برتر تصویر شناخته شده‌اند. اما گاهی اوقات، کاربران ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که موجب عدم روشن شدن دستگاه می‌شود. در این مقاله، به بررسی علل احتمالی و راه‌حل‌هایی برای مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

عوامل که باعث روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می شود

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ ممکن است به عوامل مختلف بازگردد. در ادامه، همه عواملی که باعث روشن نشدن تلویزیون می شود را توضیح خواهیم داد.

۱٫ مشکلات در برق و اتصالات: اتصالات ناقص یا مشکلات در سیستم برق می‌توانند باعث عدم روشن شدن تلویزیون شوند. ابتدا اطمینان حاصل کنید که تلویزیون به منبع برق وصل شده است. اگر از یک پریز چندگانه استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که همه قسمت‌ها درست وصل شده‌اند. همچنین کابل برق را بررسی کنید و اگر قابلیت تعویض دارد، از کابل جایگزین استفاده کنید.

۲٫ کنترل از راه دور: ممکن است باتری کنترل تلویزیون خالی شده باشد. می توانید چراغ باتری را مقابل دوربین قرار داده و با زدن دکمه های آن کنترل را تست کنید. اگر چراغ آن در دوربین روشن نشد پس مشکل از باتری کنترل می باشد.

۳٫ کلیدها و دکمه‌ها: مشکلات در دکمه‌های دستگاه یا کنترل از راه دور می‌توانند باعث عدم پاسخگویی تلویزیون شوند. بررسی کلیدها و دکمه‌ها برای اطمینان از عدم خرابی ضروری است.

۴٫ مشکلات در نرم‌افزار: ممکن است نرم‌افزار تلویزیون به‌روز نباشد یا دچار مشکلات باشد که باعث عدم روشن شدن تلویزیون می‌شود. به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌تواند این مشکلات را حل کند.

۵٫ مشکلات در قطعات سخت‌افزاری: مشکلات در قطعات سخت‌افزاری مانند منبع تغذیه، مین برد یا مادربرد می‌توانند باعث روشن نشدن تلویزیون سامسونگ شوند. در این صورت تلویزیون نیاز به تعمیرات تخصصی دارد.

۶٫ پنل نمایش (Display Panel) خراب: اگر پنل نمایش دچار خرابی شود، تلویزیون ممکن است به درستی تصویر نمایش ندهد یا اصلاً روشن نشود.

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ- جاوید الکترونیک

مشکل سخت افزاری در روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

روشن نشدن تلویزیون ممکن است به دلیل مشکلات در قطعات سخت‌افزاری آن باشد. خرابی در قطعات سخت افزاری تلویزیون که باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. در زیر، به برخی از قطعات مهم که اگر مشکل داشته باشند می‌توانند باعث عدم روشن شدن تلویزیون شوند، اشاره می‌شود:

برخی از این دلایل عبارتند از:

 • مشکل در منبع تغذیه (پاور)
 • مشکل در مین برد (Main Board)
 • مشکل در بک لایت (Backlight)
 • مشکل در سایر قطعات: سایر قطعات تلویزیون مانند پردازنده، حافظه، و کنترل کننده نیز می توانند در روشن نشدن تلویزیون نقش داشته باشند.

در صورت بروز هر یک از این مشکلات، باید تلویزیون را برای تعمیر به یک مرکز مجاز تعمیر تلویزیون سامسونگ ببرید. تشخیص و تعمیر مشکلات سخت‌افزاری تلویزیون نیاز به تخصص دارد و بهتر است، به تعمیرکار متخصص مراجعه کرده تا مشکل را برطرف کند.

روش تشخیص خرابی برد پاور در روشن نشدن

برد پاور وظیفه تأمین برق مورد نیاز سایر قطعات تلویزیون را بر عهده دارد. اگر برد پاور تلویزیون خراب شود، تلویزیون روشن نخواهد شد. تکنسین های نمایندگی جاوید الکترونیک، با استفاده از تجهیزات و ابزارهای تخصصی، تلویزیون را عیب یابی خواهد کرد و اقدام به تعمیر قطعه معیوب می کنند. در صورت وجود مشکل در منبع تغذیه، تکنسین آن را تعمیر یا تعویض خواهد کرد.

مواردی را خواهیم گفت که می تواند نشان دهد علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ از منبع تغذیه است:

 • چراغ پاور تلویزیون روشن نمی شود.
 • تلویزیون هیچ صدایی از خود نمی دهد.
 • تلویزیون هیچ تصویری نمایش نمی دهد.

البته، تشخیص قطعه معیوب در تلویزیون تنها با عیب یابی دقیق توسط یک تکنسین متخصص امکان پذیر است.

روش تشخیص خرابی مین برد در روشن نشدن تلویزیون samsung

مین برد یک برد اصلی در تلویزیون است که وظیفه کنترل سایر قطعات تلویزیون را بر عهده دارد. اگر مین برد تلویزیون خراب شود، تلویزیون روشن نخواهد شد.

در اینجا چند نشانه وجود دارد که می تواند نشان دهد علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ از مین برد است:

 • چراغ پاور تلویزیون چشمک می زند.
 • تلویزیون صدای روشن شدن را می دهد، اما تصویری نمایش نمی دهد.
 • تلویزیون روشن می شود، اما پس از چند ثانیه خاموش می شود.
 • فقط لوگو تلویزیون نمایش می دهد.

لازم به ذکر است که این موارد در همه تلویزیون ها یکسان نیست. ممکن است این موارد در تلویزیون دیگر از خرابی سایر قطعات باشد. در هر صورت تلویزیون باید توسط متخصص فنی بررسی و تست شود.

روش تشخیص خرابی بک لایت در روشن نشدن تلویزیون samsung

بک لایت یک لامپ یا LED است که وظیفه روشن کردن صفحه نمایش تلویزیون را بر عهده دارد. اگر بک لایت تلویزیون خراب شود، صفحه نمایش تلویزیون سیاه خواهد شد.

در ادامه چند مورد از خرابی بک لایت تلویزیون را خواهیم گفت. این موارد نشان می دهد علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ از بک لایت است:

 • صفحه نمایش تلویزیون کاملاً سیاه است.
 • صفحه نمایش تلویزیون فقط در لبه ها روشن است.
 • تلویزیون صدای روشن شدن را می دهد، اما تصویری نمایش نمی دهد.
 • صفحه نمایش تلویزیون دارای لکه های تیره یا روشن است.

البته، تشخیص قطعه معیوب در تلویزیون تنها با عیب یابی دقیق توسط یک تکنسین متخصص امکان پذیر است. این موارد در همه تلویزیون ها یکسان نیست و ممکن است خرابی قطعه دیگر تلویزیون باعث بروز چنین مشکلاتی شود.

روش های جلوگیری از روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از روشن نشدن تلویزیون آورده شده است:

 • از اتصال تلویزیون به یک منبع تغذیه با کیفیت بالا اطمینان حاصل کنید.
 • از وارد کردن ضربه یا فشار به تلویزیون خودداری کنید.
 • تلویزیون خود را در معرض گرد و غبار، رطوبت، و حرارت بیش از حد قرار ندهید.
 • تلویزیون خود را به طور مرتب تمیز کنید.

با رعایت این نکات می توانید عمر تلویزیون خود را افزایش دهید و احتمال بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن تلویزیون را کاهش دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله تخصصی تمام موارد را با جزئیات که باعث مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می شود را کامل توضیح دادیم. از روش های رفع آن توسط خودتان تا ایراداتی که باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود. مشکلات در پریز برق، کابل برق یا حتی کنترل تلویزیون از جمله مواردیست که می توانید آنها را قبل از تماس با نمایندگی بررسی کنید. ممکن است با تست و بررسی این موارد مشکل برطرف شود و نیاز به تعمیر تخصصی نداشته باشد.

اما مواردی که باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود شامل: برد پاور، مین برد و بک لایت. خرابی و ضعف در این قطعات باعث می شود تلویزیون سامسونگ روشن نشود و به ما تصویری نمایش ندهد. برای تعمیر در محل تلویزیون سامسونگ و رفع ایراد آن می توانید با شماره تماس جاوید الکترونیک در ارتباط باشید. تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل روشن نشدن و دیگر خرابی تلویزیون را در  محل تعمیر کنیم.

ثبت ديدگاه